Вчені заявили про зниження рівня людського інтелекту

Вчені заявили про зниження рівня людського інтелекту
Поширити в соціальних мережах:

Норвезькі вчені дійшли сумного висновку, що люди "дурнішають". Втім, обмеженість вибірки, не дозволяє з упевненістю застосувати отримані результати для всієї планети.

Деякі вчені вважають, що сучасна людина програє за ряду розумових показників кроманьонцу. Це пов'язують з тим, що жителям Землі XXI століття вже не доводиться щодня боротися за своє виживання, що в значній мірі нівелює еволюційну роль природного відбору. Окрім того, незважаючи на те, що цивілізація систематично накопичує знання, окремі представники не стають більш інтелектуально розвиненими. Про це повідомляє Naked Science.

Це  підтвердили норвезькі вчені з Центру економічних досліджень Ragnar Frisch. Вони провели аналіз результатів IQ-тестів 730 тисяч людей, які поступили на військову службу в 1970-2009 роках. Згідно з ними, за одне покоління рівень інтелекту падав в середньому на сім пунктів, що, безумовно, дуже серйозний показник. В якості причин вчені розглядають екологічні проблеми, зміни способу життя, а також розвиток комп'ютерних технологій.

Британські вчені представили модель ідеальної жінки

Звісно, отримані результати дійсно не можна застосувати щодо всього населення планети. Однак раніше інша група вчених вже приходила до аналогічних висновків. Так, дослідники порівнювали рівень освіченості сучасних людей та жителів Вікторіанської епохи з 1837 по 1901 рік. Згідно з результатами, тоді люди були більш розвиненими і винахідливими.

Науковці також з'ясували, що кожне десятиліття IQ падав на 1,23 бали, а за півтора століття знизився на 14 балів. На думку експертів, при такій динаміці людина може з часом опуститися до рівня розвиненої мавпи.

Поширити в соціальних мережах:

Останні новини

Таємничий мешканець печер: у Франції знайдено істоту, схожу на гнома (ВІДЕО)
Таємничий мешканець печер: у Франції знайдено істоту, схожу на гнома (ВІДЕО)

Автор ролика стверджує, що йому вдалося приручити справжнього гнома…

Телеканал 2+2 транслюватиме матч «Динамо» - «Партизан»
«Загублений світ» розкаже про тренди в архітектурі, які змінюють світ і скоро змінять Україну
Замурована в стіну 4 000 років тому: на Кіпрі знайшли стародавній моноліт з рештками жорстоко вбитої жінки
Стовідсотково українське виробництво: криворізькі майстри представили електричну міні-вантажівку
Гральні шашки з моржових бивнів часів Київської Русі: неймовірні археологічні знахідки на Подолі
Читати більше