«Технологічний» пристрій V століття: в Туреччині знайшли унікальний бронзовий фільтр для напоїв

Цікаво
Karabük Üniversitesi
Поширити в соціальних мережах:

Він відокремлював рідину від великих часток та м'якоті, що залишалися в напої

У 2024 році археологічні розкопки в стародавньому місті Адріанополіс в Туреччині принесли сенсаційну знахідку – бронзовий фільтр, датований V століттям нашої ери. Як повідомляє Університет Карабюк, цей унікальний артефакт, знайдений під час розкопок, розкриває нові деталі про культуру та технології давніх римлян.

Адріанополіс, відомий своїми мозаїками із зображеннями тварин, завжди привертав увагу археологів та істориків. За роки досліджень тут було знайдено дві лазні, дві церкви, оборонну споруду, монументальні скельні гробниці, віллу, внутрішній замок, території некрополів, цистерни для води, сховища, підземне скельне поселення, нішу відкритого храму, зовнішню міську стіну, ступінчасті вівтарі та інші монументальні споруди. І ось, нарешті, нова знахідка – бронзовий фільтр, який використовувався для фільтрації напоїв.

Бронзовий фільтр
Karabük Üniversitesi


За словами археолога Ersin Çelikbaş, цей бронзовий фільтр є технологічним пристроєм, який відокремлював рідину від великих часток та м'якоті, що залишалися в напої. 

«Довжина цього предмета приблизно 9,2 сантиметра. Він має конічну форму та кільце для носіння, а також – отвори, які і служили фільтром», - розповідає Ersin Çelikba

Дослідження також показали, що в V столітті в Адріанополісі було розвинене сільськогосподарське виробництво. Тут вирощували фрукти, такі як гранати, яблука та виноград, а також зернові культури, такі як пшениця та ячмінь. Вчені вважають, що місцеві жителі вживали фруктові соки та інші напої, для фільтрації яких використовували знайдені бронзові фільтри. 

«Фільтр прикріплювали до соломинки, виготовленої з рослинних матеріалів, таких як очерет, наприклад. Коли через нього пили, то це відбувалося з комфортом і без часток та м'якоті», - додає Çelikba.

Читай також:

Поширити в соціальних мережах:

Останні новини

Читати більше