Продовжуючи відвідування сайту, ви погоджуєтесь на використання файлів cookie і Політикою конфіденційності

Україна святкує День державного прапора

Україна святкує День державного прапора
Поширити в соціальних мережах:

День українського прапора відмічаємо сьогодні. На честь свята на жителів та гостей столиці очікують численні розважальні та культурні заходи, виступи музикантів та артистів. 

У 2004 році другий Президент України Леонід Кучма своїм указом встановив день 23 серпня Днем державного прапора України "…на вшанування багатовікової історії українського державотворення, державної символіки незалежної України та з метою виховання поваги громадян до державних символів України…" (Указ Президента України Л. Кучми "Про День Державного Прапора України" від 23 серпня 2004 року № 987/2004).

У 2009 році Указ було доповнено Віктором Ющенко, який запровадив у цей день щорічну офіційну церемонію підняття прапора по всій Україні.

Указ прив'язаний до події, що відбулася 23 серпня 1991 року після провалу путчу в Москві. Тоді група народних депутатів внесла освячений синьо-жовтий український прапор до сесійного залу. Саме цей прапор до сих пір урочисто зберігається під склом в музеї ВРУ. Наступного дня, 24 серпня 1991 року, Україна проголосила незалежність.

Ось як згадував той день народний депутат Микола Поровський: "Від Софіївського майдану надійшла маніфестація, котра принесла під стіни Верховної Ради величезне полотнище синьо-жовтого прапора. На майдані його освятив єпископ УАПЦ Володимир (Романюк). Процесія передала прапор нам, народним депутатам. Всі ми клякнули на коліна і поцілували край знамена. Я тримав правий край прапора, а протилежний його кінець ніс В'ячеслав Чорновіл. Ми рушили із знаменом до Верховної Ради".

Щороку 23 серпня о 9 годині офіційне підняття Державного Прапора України відбувається в місті Києві (на Софійській площі та біля будівлі Київської міської ради), обласних та районних центрах, інших населених пунктах України. По всій країні у цей день проходять різноманітні розважальні заходи та святкові виступи.

Вже завтра на українців чекає ще одне свято – 25-та річниця незалежності України. У центрі Києва планується великий парад, репетиції якого тривали з 18 серпня.

Поширити в соціальних мережах:

Останні новини

Зіткнення зірок у Сонячній системі: що станеться, якщо повз Землю вирішить «прогулятися» подорожуюча зірка?
Були заховані 490 мільйонів років: 12 рідкісних видів вимерлих морських істот виявлено в Таїланді
Були заховані 490 мільйонів років: 12 рідкісних видів вимерлих морських істот виявлено в Таїланді

Трилобіти повстають із попелу, щоб відкрити стародавню карту світу…

Повернувся з полону і зробив пропозицію: історія Діани та азовця Лева, яка показує силу кохання та віри
Театральна вистава Ксенії Собчак в політиці рф: чому російській «опозиціонерці» дозволяють казати більше, ніж іншим?
Це був 14-річний нащадок родини еліти: вчені відтворили обличчя 2300-річної єгипетської мумії з аномально великим мозком
«Загублений світ» розкаже історії героїв, які надійно тримають тил під час війни
«Загублений світ» розкаже історії героїв, які надійно тримають тил під час війни

Випуск присвячений працівникам критичної інфраструктури…

Читати більше