У 30 разів більша за Сонце: космічний телескоп NASA сфотографував рідкісне видовище днів смерті зірки перед її вибухом

У 30 разів більша за Сонце: космічний телескоп NASA сфотографував рідкісне видовище днів смерті зірки перед її вибухом
Поширити в соціальних мережах:

Під час цього зірка випускає величезну хмару пилу та газу…

Цю зірку, яку помітив космічний телескоп Джеймса Вебба, назвали WR 124. Вона знаходиться на відстані 15 000 світлових років від нас у сузір’ї Стрільця. WR 124 у 30 разів більша за наше Сонце і наразі здуває зовнішні шари, готуючись до неминучої смерті. Під час цього зірка випускає величезну хмару пилу та газу, яка потім охолоджується та створює красиве гало. Саме це і встиг зафільмувати телескоп NASA.

прар

На цьому дивовижно деталізованому фото зображено рідкісне видовище днів смерті величезної зірки, перш ніж вона вибухне та зруйнується в чорну діру

«Величезні зірки проходять свій життєвий цикл, і лише деякі переживають коротку фазу Вольфа-Райє перед тим, як стати надновою. Насправді лише одна зі ста мільйонів класифікується як Вольф-Райє — надзвичайно яскраві, гарячі зірки, приречені на неминучий колапс у результаті вибуху. Той факт, що стадія Вольфа-Райє настільки рідкісна і коротка, робить це відкриття Вебба ключовим», - пише видання DailyMail.

Зображення Вебба має важливе значення, тому що воно має допомогти астрономам зрозуміти, як саме поводиться пил і чи є пилові зерна достатньо великими та чисельними, щоб пережити майбутню наднову.

«Пил є життєво-важливим компонентом Всесвіту та принципом його роботи. Він об’єднується, щоб допомогти у формуванні планет, захищає зірки під час їх формування та дозволяє молекулам формуватись і злипатися разом, наприклад тим, які призвели до будівельних блоків життя на Землі», - пише DailyMail. 

вап

Читайте також:

Поширити в соціальних мережах:

Останні новини

За кадром детективів: як судмедекспертиза у кіно відрізняється від реальності?
В Туреччині знайшли рідкісний римський саркофаг зі знаком «мальтійського хреста»
Історії військових винаходів: мікрохвильовка розроблялася для військових цілей, але посіла своє місце на кухні
Унікальні істоти з глибин: в Індійському океані мешкають равлики, здатні витримувати температуру 371°C
Хакерський удар: 24 лютого 2022 року рф хотіла позбавити зв’язку ЗСУ, але відключила користувачів в Європі
Читати більше