Продовжуючи відвідування сайту, ви погоджуєтесь на використання файлів cookie і Політикою конфіденційності

Тотальна справедливість: благо чи зло?

Тотальна справедливість: благо чи зло?
Поширити в соціальних мережах:

Якщо розділити запаси прісної води між усіма людьми, це може врятувати не одне життя. А як щодо, наприклад, кави чи домашніх улюбленців?

1. Земля

Загальна площа суші – 148 429 мільйонів квадратних кілометрів.

На кожну людину припадає близько 19 790 квадратних метрів землі (для порівняння: у Монако – 18 679 чоловік на квадратний кілометр. В Україні – 75,4 осіб на квадратний кілометр).

2. Золото

За всю історію золотодобування з надр було вилучено 187 200 тонн.

На кожну людину припадає по 25 грамів. Наявних запасів в 57 тисяч тонн вистачить, щоб вийшло ще по 7,6 грами (для порівняння: звичайна обручка важить від трьох до шести грамів).

3. Прісна вода

На Землі 1 386 кубічних кілометрів води, з них тільки 3% прісної води, велика частина з якої знаходиться в льодовиках або глибоко під землею. Доступної та придатної для пиття води тільки 0,649%, тобто, близько 120 мільярдів літрів на людину. Це не так багато, як здається, якщо врахувати, що величезна кількість води витрачається на потреби виробництва. Але щоб напитися, напевно, вистачить.

4. Нафта

Станом на 2016 рік світові запаси нафти складали 1707 мільярдів барелів. На кожну людину припадає приблизно 36 тисяч літрів. При нинішньому темпі використання нафти (приблизно 2 літри в день) вистачить ще на 50 років.

5. Залізниці

Загальна протяжність залізничного полотна в світі становить 1 370 782 кілометри. Якщо поділити залізницю, кожному дістанеться шматок у 18 сантиметрів. Не вийде навіть встати на свою ділянку.

6. Вовна

За рік у всьому світі виробляється близько 1160 мільйонів кілограмів вовни. Кожному дістанеться по 155 грамів. Збирати на светр доведеться довго...

7. Coca-Cola

У 2016 році компанія виробила 155 мільярдів літрів напою. У перерахунку на одну людину виходить трохи більше 20 літрів. Не на день, а на рік.

8. Мило

Щорічно виробляють близько 4500 мільярдів кілограмів мила. На кожну людину припадає 605 грамів, або приблизно шість звичайних шматків. Якщо використовувати з розумом, на рік може вистачити.

9. Цигарки

У світі викурюється приблизно 5,8 трильйони цигарок за рік. 773 сигарети отримає кожен, 38 пачок на 365 днів – ніщо для завзятого курця.

10. Кава

У 2016 році країни-експортери виробили близько дев'яти мільйонів кілограмів кави. Любителям кави доведеться обходитися менше, ніж двома кілограмами на рік.

11. Донорська кров

У рік по всій земній кулі здають близько 112,5 мільйонів доз донорської крові, що становить 50 625 тисяч літрів. На кожного виходить по 6,75 мілілітри крові. Вистачить, щоб зробити переливання хіба що таргану…

12. Поліетиленові пакети

З чим не виникне проблем, так це з пакетами. За рік заводи виробляють більше п'яти трильйонів поліетиленових пакетів. 700 пакетів на рік вам вистачить?

13. Пиво

Світове виробництво пива в 2016 році склало 190,92 мільйона кілолітрів. У перерахунку на людину вийде трохи більше 25 літрів.

14. Котики

Коти - найпопулярніші тварини на землі. Але чи вистачить їх на всіх? Їхня популяція оцінюється в 600 мільйонів особин. 0,08 кота – все, що залишиться від вашого домашнього улюбленця, якщо настане світова справедливість.


За матеріалами Вокруг света

Поширити в соціальних мережах:

Останні новини

Шокуючі експерименти: британські біологи довели можливість непорочного зачаття
Шокуючі експерименти: британські біологи довели можливість непорочного зачаття

Науковці створили людський зародок без запліднення яйцеклітини сперматозоїдом…

Нові союзники України: Польща та Велика Британія пропонують тристоронній альянс
Чому урагани називають жіночими іменами
Чому урагани називають жіночими іменами

Традицію іменування ураганів започаткував австралійський метеоролог…

Справжня людина-лобстер: чому його хотіла вбити власна дружина
Порошенко на волі: яким чином це загрожує Україні
Порошенко на волі: яким чином це загрожує Україні

Росія може скористатися ситуацією…

Фантоми: на порушників ПДР полюватимуть нові патрулі поліцейських
Фантоми: на порушників ПДР полюватимуть нові патрулі поліцейських

Це автомобілі без розпізнавальних знаків, а за кермом – поліцейські…

Читати більше