ТОП-5 найдивніших речей, які трапляються з вашим тілом у космосі

ТОП-5 найдивніших речей, які трапляються з вашим тілом у космосі
Поширити в соціальних мережах:

Не відчувається спрага, можна лишитися без нігтів і …

У космічному вакуумі тиск настільки низький, що тіло астронавта починає перетворюватися в простір. Науковці NASA вказують, що в цих умовах температура кипіння рідин у вашому тілі стає нижчою, ніж ваша власна температура, викликаючи утворення бульбашок газу. Це може вести до помітного набряку тіла, який може подвоїтися в об'ємі без скафандра, пише видання iflscience.

Протягом 9-11 секунд наступає параліч, супроводжуваний генералізованими конвульсіями та іншими несприятливими явищами, у той час, як свідомість залишається ясною. Під час цього процесу водяна пара швидко утворюється в м'яких тканинах, а вода випаровується з дихальних шляхів, що може призвести до замерзання рота та носа.

Щоб уникнути цих ефектів, космічні станції та кораблі герметичні, астронавти використовують скафандри, які забезпечують необхідний тиск та безпеку. Однак при виході у відкритий космос астронавти стикаються з ризиком травм, включаючи оніхолізис – відділення нігтя від нігтьового ложа.

Також серед найдивніших ефектів космосу – яскраві спалахи світла, які спостерігаються багатьма астронавтами, особливо перед сном. Ці спалахи можуть виникати через космічне випромінювання, проте точний механізм досі залишається загадковим.

У космосі також відбуваються зміни на рівні ніг. Мозолі на ногах астронавтів з часом відпадають, але зверху формується груба шкіра через особливості руху в умовах невагомості.

Однак саме невагомість може впливати на тіло астронавта, втрачаючи м'язову масу та кісткову тканину. Астронавти вимушені виконувати космічні вправи, щоб уникнути цього і залишатися фізично сильними.

Зміни в розподілі рідин у тілі можуть призводити до того, що астронавти не відчувають спраги, адаптуючись до умов космосу.

Життя в космосі, де гравітація менша, викликає низку унікальних ефектів на людське тіло. Хоча ці зміни можуть бути захопливими для науки, астронавти вимушені вживати заходи для збереження свого здоров'я та фізичної форми в найвіддаленіших куточках космосу.

Читай також:

Поширити в соціальних мережах:

Останні новини

Українська природа у вогні війни: росія знищила частину унікальної екосистеми України
Таємниці будівництва пірамід: унікальний 4500-річний папірус описує, як годували працівників та транспортували блоки
Свинцева грамота XII ст, написана українською: реальні свідчення про стародавність української мови
Ярослав Шахторін розповів, як «зірвав горло» під час сварки акторів на знімальному майданчику серіалу «Друзі»
Релігійні свята – день народження Зеленського та день Святої Джавеліни: в росії створили фейковий календар ПЦУ
Унікальність генетичного коду: що відрізняє українців від інших народів?
Унікальність генетичного коду: що відрізняє українців від інших народів?

На це запитання дає відповідь дослідження, проведене групою вчених з різних куточків світу…

Читати більше