Продовжуючи відвідування сайту, ви погоджуєтесь на використання файлів cookie і Політикою конфіденційності

Таємниця 2000-річного скелета, похованого з мечем і дзеркалом біля узбережжя Англії, нарешті розкрита

Таємниця 2000-річного скелета, похованого з мечем і дзеркалом біля узбережжя Англії, нарешті розкрита
Поширити в соціальних мережах:

Це була жінка-воїн, яка змінила уявлення про роль жінки у залізному віці…

Археологічні дослідники з'ясували таємницю незвичайного поховання на островах Сіллі біля узбережжя Англії. Скелет 2000-річної людини був виявлений разом із мечем і дзеркалом, що підняло питання про стать та особу похованого. Як пише видання Iflscience, посилаючись на дослідження, опубліковані в The Journal of Archaeological Science: Reports, вчені нещодавно підтвердили, що володарем могили залізного віку була жінка, що є унікальним відкриттям для Західної Європи.

Здається, що ця жінка була важливою фігурою у своєму суспільстві. Аналіз зубної емалі підтвердив її жіночу стать, хоча сам скелет сильно зношений і не дозволяє однозначно визначити, чи був померлий жінкою чи чоловіком. Присутність меча і щита в могилі може свідчити про те, що вона брала участь у війні або мала значущу роль у захисті свого поселення.

Це неординарне поховання відрізняється від інших могил залізного віку в регіоні. Дослідники спростовують можливість, що зброю просто поклали в могилу як символ, та висувають теорію, що жінка може бути пов'язана з рейдерствами або керівництвом набігів на інші громади. Дзеркало, зі свого боку, могло слугувати для геліографічної сигналізації, що сприяло спілкуванню з сусідніми островами та кораблями в морі.

Це відкриття дає нові докази щодо участі жінок у війнах в суспільстві залізного віку. Ця жінка може бути прикладом лідерства та бойових здібностей, що свідчить про більш поширену роль жінок у воєнних діях, ніж вважалося раніше. Дослідники вважають, що така участь жінок у війнах могла заложити основи для появи впливових лідерів, подібних до Боудікки - дружини Прасутага, тигерна залежного від Риму бриттського племені іценів. Після смерті чоловіка римські війська зайняли її землі, а імператор Нерон позбавив її титулу, що спонукало Боудікку очолити антиримське повстання 61 року.

Відкриття ж могили з жіночим скелетом, мечем і дзеркалом на островах Сіллі проливає нове світло на роль жінок у залізному віці,  допомагає розкрити деякі загадки історії та дає змогу зрозуміти більше про життя і взаємодію давніх громад.

Читайте також:

Фото: сторичний архів Англії

Поширити в соціальних мережах:

Останні новини

Вразили п’ять російських куль: українському оперному співаку пробили легеню під час евакуації людей зі Сходу
Німецька установка «Гепард» захищає українське небо: як відбувається робота сил ППО?
Німецька установка «Гепард» захищає українське небо: як відбувається робота сил ППО?

Українські екіпажі пройшли навчання в Німеччині та успішно освоїли роботу на цій установці...

Містифікація витягнутих черепів стародавніх людей: секретні та шокуючі мотиви древньої еліти
Створений у другому столітті до нашої ери: дослідники знайшли дитячий черевик, якому понад 2000 років
«В українців є чому повчитися»: закордонні інструктори захоплюються професіоналізмом та вмінням українських медиків
Найвище дерево у світі: де знаходиться 115-метровий гігант та чому до нього заборонено наближатися?
Читати більше