Таємниця 2000-річного скелета, похованого з мечем і дзеркалом біля узбережжя Англії, нарешті розкрита

Таємниця 2000-річного скелета, похованого з мечем і дзеркалом біля узбережжя Англії, нарешті розкрита
Поширити в соціальних мережах:

Це була жінка-воїн, яка змінила уявлення про роль жінки у залізному віці…

Археологічні дослідники з'ясували таємницю незвичайного поховання на островах Сіллі біля узбережжя Англії. Скелет 2000-річної людини був виявлений разом із мечем і дзеркалом, що підняло питання про стать та особу похованого. Як пише видання Iflscience, посилаючись на дослідження, опубліковані в The Journal of Archaeological Science: Reports, вчені нещодавно підтвердили, що володарем могили залізного віку була жінка, що є унікальним відкриттям для Західної Європи.

Здається, що ця жінка була важливою фігурою у своєму суспільстві. Аналіз зубної емалі підтвердив її жіночу стать, хоча сам скелет сильно зношений і не дозволяє однозначно визначити, чи був померлий жінкою чи чоловіком. Присутність меча і щита в могилі може свідчити про те, що вона брала участь у війні або мала значущу роль у захисті свого поселення.

Це неординарне поховання відрізняється від інших могил залізного віку в регіоні. Дослідники спростовують можливість, що зброю просто поклали в могилу як символ, та висувають теорію, що жінка може бути пов'язана з рейдерствами або керівництвом набігів на інші громади. Дзеркало, зі свого боку, могло слугувати для геліографічної сигналізації, що сприяло спілкуванню з сусідніми островами та кораблями в морі.

Це відкриття дає нові докази щодо участі жінок у війнах в суспільстві залізного віку. Ця жінка може бути прикладом лідерства та бойових здібностей, що свідчить про більш поширену роль жінок у воєнних діях, ніж вважалося раніше. Дослідники вважають, що така участь жінок у війнах могла заложити основи для появи впливових лідерів, подібних до Боудікки - дружини Прасутага, тигерна залежного від Риму бриттського племені іценів. Після смерті чоловіка римські війська зайняли її землі, а імператор Нерон позбавив її титулу, що спонукало Боудікку очолити антиримське повстання 61 року.

Відкриття ж могили з жіночим скелетом, мечем і дзеркалом на островах Сіллі проливає нове світло на роль жінок у залізному віці,  допомагає розкрити деякі загадки історії та дає змогу зрозуміти більше про життя і взаємодію давніх громад.

Читайте також:

Фото: сторичний архів Англії

Поширити в соціальних мережах:

Останні новини

Таємничий мешканець печер: у Франції знайдено істоту, схожу на гнома (ВІДЕО)
Таємничий мешканець печер: у Франції знайдено істоту, схожу на гнома (ВІДЕО)

Автор ролика стверджує, що йому вдалося приручити справжнього гнома…

Телеканал 2+2 транслюватиме матч «Динамо» - «Партизан»
«Загублений світ» розкаже про тренди в архітектурі, які змінюють світ і скоро змінять Україну
Замурована в стіну 4 000 років тому: на Кіпрі знайшли стародавній моноліт з рештками жорстоко вбитої жінки
Стовідсотково українське виробництво: криворізькі майстри представили електричну міні-вантажівку
Гральні шашки з моржових бивнів часів Київської Русі: неймовірні археологічні знахідки на Подолі
Читати більше