Структура мозку людей унікальна як і відбитки пальців

Структура мозку людей унікальна як і відбитки пальців
Поширити в соціальних мережах:

Людину можна ідентифікувати по анатомії мозку. Результат унікальності цього органу – наслідок генетики і персонального досвіду кожної людини. Це довели вчені Цюріхського університету в Швейцарії.

Всього три десятка років тому вчені думали, що мозок у різних людей нічим не відрізняється. Однак досліди показують, що мозок різний навіть у близнюків.

Протягом двох років лікарі досліджували майже 200 чоловік. За допомогою МРТ вимірювали понад 450 показників, в тому числі величину мозку, товщину кори, а також обсяги сірої і білої речовини.

Наші результати цікаві через кілька питань. По-перше, це знову показує, що людський мозок – це орган з високоіндивидуальною будовою, керований певними генами, специфічним середовищем, диференційованим досвідом та комбінацією всіх трьох факторів.

Як виявилося, анатомічні особливості мозку в людині пов'язані з генами, досвідом, освітою, статевою приналежністю, етнічною групою, 34, віком, обдарованістю, інтелектом, психічними захворюваннями і соціальним статусом.

Головне, мозок піддається «дресируванню». Наприклад, у музикантів і шахістів розвинені абсолютно різні ділянки головного мозку. Корективи в малюнок вносять навіть незначні події: так, якщо не рухати однією рукою протягом деякого часу, це призведе до зменшення тієї області, яка відповідає за управління кінцівкою.

Джерело: nature

Поширити в соціальних мережах:

Останні новини

Росія боїться зеленої енергетики Данії: шпигунський скандал за участю дипломатів рф
«Я – українка»: виступ 8-річнної балерини з Черкас на «Іспанія має талант» змусив світ говорити про Україну
Тестостерон та навіювання: як військові паради та патріотичні мітинги перетворюють людей на зомбі?
Коли легенда виявилася правдою: в горах Польщі знайшли скарб відьмака-шахрая, якого вважали вигадкою
НАСА під прицілом: прихильники «пласкої Землі» вважають космічну агенцію «шахраями»
Київстар ТБ презентує: усі фільми про Джеймса Бонда в українській озвучці!
Читати більше