Скільки облич пам'ятає середньостатистична людина

Скільки облич пам'ятає середньостатистична людина
Поширити в соціальних мережах:

Підтримувати стосунки ми здатні з сотнями людей, але пам'ятати – тисячі: експерименти на добровольцях дозволили підрахувати, що наша пам'ять зберігає в середньому п'ять тисяч людських облич.

Середній розмір традиційних поселень коливається в межах від 150 до 200 осіб. На ті ж цифри вказують і оцінка населення стоянок часів неоліту, і середня кількість «френдів» у сьогоднішніх соціальних мережах. Ця величина вважається звичайною межею числа постійних соціальних зв'язків, які ми можемо підтримувати.

Однак наша здатність запам'ятовувати і розрізняти обличчя набагато ширша і дозволяє включати в це коло тисячі інших людей, які не належать нашому звичайному колу спілкування.

Британський психолог Роб Дженкінс і його колеги зібрали 25 добровольців, які протягом години згадували якомога більше знайомих, особи яких вони пам'ятають, а потім ще годину – незнайомих: політиків, музикантів та інших знаменитостей. Імена називати не було потрібно: достатньо було пам'ятати зовнішність і вказати, хто саме це був, скажімо, «актриса, подруга героїні з такого-то фільму» або «навчався в паралельному класі».

Як і можна було очікувати, в перші хвилини добровольці швидко заповнювали свої списки, але швидкість помітно падала протягом години. Зрозуміло, згадати абсолютно всі знайомі обличчя за один сеанс вони не могли. Однак, продовживши графік вчені отримали середню цифру.

Крім того, волонтерам додатково демонструвалися знімки майже 3500 знаменитостей, яких вони могли знати, але не назвати відразу. Об'єднавши всі ці результати, автори показали, що добровольці пам'ятали від 1000 до 10 тисяч осіб із середнім числом в районі 5000.

За матеріалами: naked-science 

Поширити в соціальних мережах:

Останні новини

Хакерський удар: 24 лютого 2022 року рф хотіла позбавити зв’язку ЗСУ, але відключила користувачів в Європі
ІПСО: як росія демонізує українців через пропаганду?
ІПСО: як росія демонізує українців через пропаганду?

Кремль намагається позбутися гуманізації українців…

Космічний корабель з муміфікованими істотами, схожими на людей, знайшли на Місяця у 1976 році
Безпілотник з ракетним двигуном пройшов перші випробування і наблизився до швидкості звуку
Космічні перегони: як американська програма «Зоряних війн» відіграла ключову роль у розпаді СРСР?
ІТ-галузь України: ключ до успішного майбутнього попри війну
ІТ-галузь України: ключ до успішного майбутнього попри війну

Україна може бути цінною для європейського ринку…

Читати більше