Схильні до ризикованих рішень? – перевіртесь на паразитів

Схильні до ризикованих рішень? – перевіртесь на паразитів
Поширити в соціальних мережах:

Дослідники знайшли зв'язок між токсоплазмозом і підприємницькими здібностями.

Міжнародна група вчених заявила, що зараження паразитами Toxoplasma gondii може бути пов'язано з підвищенням схильності до ризикованої поведінки і спробам побудувати кар'єру в бізнесі. Про це пише naked-science.

Основні господарі паразита T. gondii – кішки, але проміжним господарем може стати і людина. Найчастіше паразит потрапляє в людський організм з сирим або недостатньо приготованим м'ясом, наприклад, свининою, або з дрібними частками фекалій котів. Паразит викликає токсоплазмоз. Захворювання небезпечне для людей зі слабким імунітетом і для ще не народжених дітей. У дорослих з нормальним імунітетом токсоплазмоз зазвичай протікає без симптомів.

Відомо, що зараження токсоплазмою може впливати на поведінку дрібних тварин, в тому числі мишей і щурів. Заражені гризуни поводяться сміливіше і менш схильні боятися котів – це йде на користь паразитам, оскільки вони розмножуються тільки в тілі основного господаря, кота.

Автори нової наукової роботи провели тест на наявність T. gondii в організмі 1495 студентів. Ті, у кого виявили T. gondii, в 1,4 рази частіше вчилися на факультетах, пов'язаних з управлінням і бізнесом, і в 1,7 разів частіше вибирали в якості спеціалізації менеджмент і підприємництво. Добровольці, які не заражені токсоплазмою, в більшості випадків виявилися студентами факультетів наук і мистецтв, в тому числі майбутніми біологами, фізиками і хіміками.

Потім вчені протестували 197 учасників семінарів для підприємців. Люди, у яких знайшли токсоплазму, в 1,8 разів частіше відкривали власний бізнес на якомусь з етапів кар'єри.

Також дослідники вивчили дані про зараження T. gondii в 42 країнах і дійшли висновку: жителі держав, де токсоплазмоз зустрічався частіше, були більш схильні до підприємницької діяльності. Опитування показували, що в цих країнах люди частіше працювали в сфері бізнесу і рідше відмовлялися від думки відкрити свою справу.

Вчені припустили, що токсоплазма може посилювати схильність до ризикованої поведінки не тільки у гризунів, а й у людини, при цьому підприємництво вимагає готовності до ризику, в тому числі фінансового.

На думку авторів роботи, робити висновків на основі знайденої взаємозв'язку поки не варто – нові дослідження можуть не підтвердити ці результати. Надалі вчені планують проаналізувати, наскільки поширений токсоплазмоз серед тих, хто домігся помітних успіхів у бізнесі.

Поширити в соціальних мережах:

Останні новини

На телеканалі 2+2 прем’єра документального проєкту-дослідження «Справжня історія Криму, Донбасу та Півдня»
На телеканалі 2+2 прем’єра документального проєкту-дослідження «Справжня історія Криму, Донбасу та Півдня»

У циклі будуть показані унікальні артефакти, фотографії, документи, оригінали старовинних мап…

Найшвидша істота на планеті спить у повітрі і може не спускатися на землю понад рік
Росія боїться зеленої енергетики Данії: шпигунський скандал за участю дипломатів рф
«Я – українка»: виступ 8-річнної балерини з Черкас на «Іспанія має талант» змусив світ говорити про Україну
Тестостерон та навіювання: як військові паради та патріотичні мітинги перетворюють людей на зомбі?
Коли легенда виявилася правдою: в горах Польщі знайшли скарб відьмака-шахрая, якого вважали вигадкою
Читати більше