Продовжуючи відвідування сайту, ви погоджуєтесь на використання файлів cookie і Політикою конфіденційності

Середньовічні артефакти, знайдені в Польщі, можливо з лицарського двору

Середньовічні артефакти, знайдені в Польщі, можливо з лицарського двору
Поширити в соціальних мережах:

Деякі предмети були імпортовані з історичного регіону Карпатської Русі...

Розкопки проводила асоціація Nadwiślańska Grupa Poszukiwawcza «Szansa» у селі Дароміні, Свєнтокшиському воєводстві. Там археологи знайшли застібку та два денарії римського періоду, а також багату колекцію артефактів раннього середньовіччя, передає HeritageDaily.

«Крім фрагментів кераміки, тут є: монети, зокрема денарій Болеслава Сміливого, прикраси зі срібла, свинцю та мідних сплавів. Бронзові хрести, предмети повсякденного вжитку, такі як ножі та кремені, свинцеві та залізні гирі, покриті бронзою, мілітарія та елементи кінного спорядження», - розповів доктор Марек Флорек з Інституту археології Університету Марії Кюрі-Склодовської в Любліні.

Деякі предмети, такі як хрести, каблучки з мідного дроту, срібні прикраси та аплікація із зображенням вершника, були імпортовані з історичного регіону Карпатської Русі чи Балтійських країн.

Під час розкопок також було знайдено невелике бронзове зображення коня та свинцевої булави, ймовірно, декоративні символи військової могутності. Бронзовий кінь Лютомерського типу, який носили лицарські еліти ранньої держави П'ястів.

Доктор Флорек припускає, що знахідки, особливо елітарного характеру, вказують на те, що в околицях Дароміна в XI-XII столітті нашої ери міг бути лицарський двір. Це припущення підтверджується і відкриттям бочкоподібних і багатогранних залізних гир, покритих бронзою.

«Із розповідей Ібрагіма ібн Якуба, єврейського купця з Іспанії, який дістався польських земель у 1060-х роках, ми знаємо, що Мєшко I мав збирати податки у вигляді ваг і використовувати їх для виплати зарплати своїм людям. Тому, якщо в Дароміні в XI-XII століттях існував лицарський двір, їх наявність, а також елементи озброєння та елітні предмети не повинні дивувати», – додав Флорек.

Наразі артефакти зберігаються в Сандомирському відділенні Воєводського управління охорони пам’яток у Кельце для подальшого вивчення, після чого їх буде передано до Музею замку в Сандомирі для експонування.

Читайте також:

Поширити в соціальних мережах:

Останні новини

У Гаазькому суді відреагували на погрози росії через ордер на арешт путіна
У Гаазькому суді відреагували на погрози росії через ордер на арешт путіна

Нагадаємо, що в рф погрожують «вдарити по європейських судах і будинках прокуратури»…

Колишній директор Філадельфійського монетного двору переплавив фарбу з даху старої церкви і отримав 8 кг золота
На римському смітнику у Франції знайшли стародавню статуетку богині Венери
На римському смітнику у Франції знайшли стародавню статуетку богині Венери

Знайшли її археологи під час розкопок римського сміттєзвалища у місті Ренн…

Гелікоптера та 19 одиниць автомобільної техніки не дорахувалися росіяни за минулу добу: бойові втрати ворога станом на 25 березня
За даними розвідки США, росія знову планує наступ в Україні: про які напрями йдеться?
Паспорти «серцебиття», друкована їжа в готелі та сидіння в літаку, які адаптуються до форми тіла пасажира: якою буде подорож у 2070 році
Читати більше