Сенсація від NASA: під поверхнею Марса ховаються рідкі океани

Сенсація від NASA: під поверхнею Марса ховаються рідкі океани
Поширити в соціальних мережах:

А отже – там можуть бути усі умови для життя…

Нові дослідження, засновані на даних, зібраних сейсмічним апаратом NASA InSight Lander, виявили вражаючі докази існування океанів рідкої води під поверхнею Марса, пише видання iflscience. Це відкриття кидає нове світло на еволюцію клімату Червоної планети та відкриває нові можливості для досліджень.

Хоча зараз Марс є холодною пустелею, вчені вважають, що колись на його поверхні текли річки та існували озера. Сьогодні вода на Марсі зберігається у формі льоду, як на поверхні, так і під нею, однак рідка вода була б неможлива через екстремально низькі температури. Тому постало питання: куди поділася вся ця вода?

Вчені припускають, що у перші мільярди років існування планети Марс мав густішу атмосферу, що захищала воду від випаровування в космос. Однак з часом атмосфера стала значно тоншою, і значна частина води могла випаруватися. Але інша частина могла піти під поверхню.

Завдяки місії InSight Lander, яка досліджує внутрішню структуру Марса за допомогою сейсмічних коливань, вчені отримали унікальні дані. Вивчаючи зміни швидкості сейсмічних хвиль, вони змогли створити модель, яка показала, що під поверхнею планети можуть знаходитися значні запаси рідкої води.

«Розуміння марсіанського водного циклу має вирішальне значення для вивчення клімату, поверхні та надр планети», — зазначив Васан Райт, геофізик з Інституту океанографії Скріппса та провідний автор дослідження, опублікованого у Proceedings of the National Academy of Sciences.

Ці дані дозволяють припустити, що підземні шари Марса, зокрема, магматичні породи, можуть містити від одного до двох кілометрів рідкої води. Це значно більше, ніж обсяг води, який, за припущеннями, міг утворити древні марсіанські океани.

Проте ця вода розташована на глибині від 11,5 до 20 кілометрів під поверхнею, що робить її недоступною для майбутніх астронавтів. Але це відкриття дає нові можливості для пошуку життя на планеті. Тим паче, якщо на Землі глибокі підземні шари містять життя, то і на Марсі підземні океани можуть створювати подібні умови.

Читай також:

Поширити в соціальних мережах:

Останні новини

Середньовічна загадка Черкас: коли насправді було засноване місто, і чому археологи заперечують офіційну дату?
Перший політ людини в небі: як двоє французів у 1783 році на повітряній кулі поклали початок ери авіації?
Чому іноземні студенти залишаються в Україні навіть у часи війни: історія еквадорця Хуана Каїси
Чому іноземні студенти залишаються в Україні навіть у часи війни: історія еквадорця Хуана Каїси

Він разом із братом зустріли початок повномасштабного вторгнення в Києві…

«Володарі неба. На межі»: спеціальний показ документального фільму 2+2 відбувся у Дніпрі
21 листопада: день, коли Україна змінила майбутнє
Революція Гідності: як українці, ціною власних життів, змінювали хід історії?
Революція Гідності: як українці, ціною власних життів, змінювали хід історії?

Перші акції були мирними, але вже за декілька днів розпочалося пекло…

Читати більше