Посівна 2022: як українські фермери вирощують пшеницю в екстрених умовах війни

Посівна 2022: як українські фермери вирощують пшеницю в екстрених умовах війни
Поширити в соціальних мережах:

Близько третини полів недоступні українцям…

Україна – аграрна країна, що входить до топ-5 світових експортерів продовольства. За словами екс-міністра аграрної політики Романа Лещенка, Україна забезпечує продовольством понад 400 мільйонів людей у ​​всьому світі, не рахуючи самих українців. І це дуже не подобалося прямим конкурентам на ринку – росії.

З перших днів вторгнення в Україну окупанти впритул взялися за знищення не тільки інфраструктури, а й аграрного сектору: обстрілювали колгоспи, намагалися знищити сільгосптехніку, переорювали ракетами наші поля. Але українських фермерів просто так не зламати і посівну навіть у воєнний час – не скасувати.

Аграрії зізнаються, що цього року засіяти всі заплановані площі їм не вдасться: деякі поля заміновані або знаходяться в радіусі ураження противника. За підрахунками директора Інституту аграрної економіки Юрія Лупенка близько однієї третини всіх озимих полів засіяти не вдасться. Проте українське виробництво зернових культур у 3-4 рази перевищує попит – це означає, що ми без втрат зможемо перекрити неповноцінну посівну.

Цього року аграріям надали допомогу навіть чиновники: таких пільг сільське господарство за 30 з лишком років незалежності ще не бачило. Уряд спростив доступ до палива, провів дерегуляцію ліцензування ввезення пестицидів та агрохімікатів, спростили реєстрацію сільгосптехніки та сертифікацію насіння.

Все це зробило українську сільгосппродукцію значно привабливішою для європейських та африканських покупців, ніж російська «санкціонка».

Детальніше про посівну в Україні під час війни – дивіться у сюжеті прямо зараз:

Читайте також:

Поширити в соціальних мережах:

Останні новини

Історія демократії козаків на півдні України: що здивувало французів, коли вони вперше відвідали Великий Луг?
Нові фейки про Україну від пропаганди рф – пересувні біолабораторії та експерименти над полоненими росіянами
«Без путіна буде гірше»: чому молодь росії, яка не пам’ятає важких 90-х, вірить у цю пропаганду кремля?
В теракотовій армії першого імператора Китаю знайшли недоторкану камеру з 16-тонною труною: кому вона належить?
Історія без компромісів: як росіяни намагались змусити відомого дослідника з Херсону переписати історію міста
Читати більше