Планета Вулкан з культового серіалу існує насправді

Планета Вулкан з культового серіалу існує насправді
Поширити в соціальних мережах:

Неймовірна новина для всіх любителів фантастики – астрономи відкрили копію планети з легендарного серіалу "Зоряний шлях"!

Згідно з дослідженням астронома Цзянь Ге із Флоридського університету, в 16 світлових роках від Землі знаходиться екзопланета, схожа на Вулкан із серіалу "Зоряний шлях" (Star Trek). Вулкан – рідна планета Спока, персонажа, створеного Джином Родденберрі. Про це повідомляє Naked Science.

Як побачити МКС із Землі?

Планету виявили Ге та його колеги Метью Мутерспаугх і Грегорі Генрі з Університету штату Теннессі за допомогою Dharma Endowment Foundation Telescope (DEFT).

"Нова планета – суперземля, що обертається навколо зірки HD 26965, розташованої всього в 16 світлових роках від Землі, – розповів Ге. – Ця планета майже в два рази більша за Землю і робить повний оберт навколо своєї зірки за 42 дні".

Зв'язок планети з романами Родденберрі і екранізаціями його робіт в цілому заснований на взаємозв'язку самої суперземлі з її материнської зіркою. У карлика К-класу HD 26965 є ще кілька позначень, серед яких – Кейда і 40 Ерідана А. 

Швейцарія готова колонізувати Марс

Як пояснюють науковці, планета Вулкан із всесвіту "Зоряного шляху" – друга планета в системі 40 Ерідана А (40 Ерідана А II). У 1991 році Родденберрі і члени Гарвард-Смітсонівського центру астрофізики підтвердили, що в системі HD 26965 дійсно присутня фантастична планета, і ось тепер її знайшли.

"Цю зірку можна побачити неозброєним оком, на відміну від більшості материнських зірок відомих і відкритих планет, – розповідає співробітник докторантури Флоридського університету Бо Ма. – Тепер кожен може побачити 40 Ерідану в ясному нічному небі і гордо вказати на будинок Спока".

Поширити в соціальних мережах:

Останні новини

Замурована в стіну 4 000 років тому: на Кіпрі знайшли стародавній моноліт з рештками жорстоко вбитої жінки
Стовідсотково українське виробництво: криворізькі майстри представили електричну міні-вантажівку
Гральні шашки з моржових бивнів часів Київської Русі: неймовірні археологічні знахідки на Подолі
Відомо лише про шість особин: найрідкіснішого кита у світу викинуло на берег Нової Зеландії
Клеопатра бувала в Україні: на Поділлі випадково знайшли ДНК єгипетської цариці
Клеопатра бувала в Україні: на Поділлі випадково знайшли ДНК єгипетської цариці

Але що правителька далекого Єгипту шукала на наших землях?..

Телеканал 2+2 запускає новий серіальний сезон
Телеканал 2+2 запускає новий серіальний сезон

На глядачів чекатимуть прем'єри кількох серіалів власного виробництва…

Читати більше