Продовжуючи відвідування сайту, ви погоджуєтесь на використання файлів cookie і Політикою конфіденційності
Пес Грей рятує життя українським військовим на передовій 2018-01-01

Пес Грей рятує життя українським військовим на передовій

Пес Грей рятує життя українським військовим на передовій
Поширити в соціальних мережах:

Старшина Віталій і його мінно-розшуковий собака Грей протягом трьох років рятують людей в районі проведення Антитерористичної операції.

Чотирирічний лабрадор отримав саперські таланти у спадок. Його батьки з Центру розмінування вже багато років поспіль допомагають військовим у пошуку та знищенні вибухонебезпечних предметів.

"Використання собаки дозволяє більш якісно і швидко здійснювати розшук вибухівки. Але, у нашій справі, крім високого ступеня чуття і універсальності, до службовому псу пред'являються дуже великі вимоги. І перш за все – це витривалість. Адже часто-густо нам доводиться здійснювати розвідку мінних полів і доріг, вести пошук мін і зарядів вибухових речовин в населених пунктах і в окремих об'єктах на великій території."

© Віталій, старшина

За словами військового кінолога, для мінно-розшукової служби відбираються собаки зі спокійним характером. У них повинна бути нульова агресія, щоб вони могли працювати з будь-яким інструктором і в будь-яких умовах.


"Грея можна охарактеризувати як вірного друга та відмінного професіонала. Я взяв його цуценям. Мама – неперевершений сапер Джесі, що дуже відома серед бійців в АТО, батько – Лорд, заслужений ветеран багатьох збройних конфліктів у світі. Разом із Греєм ми пройшли спочатку загальні курси дресирування, а згодом почали навчання на вибухові речовини. Вихованця постійно потрібно зацікавлювати."

© Віталій, старшина

Наприклад, на заняттях з дресирування доводилося щоразу придумувати щось нове, щоб робота собаці не набридла. До речі, він шукає вибухівку тільки за запахом, рухається зигзагоподібно. Коли знаходить міну, сідає за півметра він неї. Йому заборонено гавкати, дряпатися, активно смикатися, крутитися. Нюх чотириногих бійців в 200 разів перевищує наш, людський. Кожен вид вибухівки пахне по-своєму, собака навчена на мінно-розшукову діяльність, ніколи не буде шукати наркотики чи людей.

З початку 2015-го Віталій з Греєм неодноразово перебували в АТО. Вони виконують спеціальні завдання з пошуку, виявлення і розмінування, перевіряють адміністративні будівлі, школи, лікарні, дитячі садочки і дороги Донеччини. Сапери кажуть, що Грей неодноразово відшукував небезпечні знахідки. Зокрема, знаходив протитанкові міни ТМ-62.

"Тут, на Донбасі, для Грея є дуже добра нагода одночасно вчитися та допомагати як місцевому населенню, так і українським бійцям. Але, навіть в умовах ведення бойових дій, в районі проведення АТО ми намагаємося ретельно дотримуватися правил підготовки, відпочинку та догляду за собакою. У собаки завжди є певний раціон харчування, а також вчасний спеціальний медичний огляд. А також, тут на війні не можна втрачати постійний контакт із собакою. Він тонко відчуває настрій та завжди відповідає вірністю і відданістю. Він хоча й пес, але – особистість."

© Віталій, старшина

За матеріалами Євгенія Силкіна, "Народна Армія".

Поширити в соціальних мережах:

Останні новини

Дослідники з’ясували, де знаходиться легендарний Ковчег Заповіту
Дослідники з’ясували, де знаходиться легендарний Ковчег Заповіту

Вважають, що артефактом володів син царя Соломона…

«Євробляхери» поза законом: віддати машину державі дешевше, ніж заплатити штраф
Нова програма підготовки водіїв: що майбутнім автомобілістам не потрібно буде вивчати?
«Північний потік-2» в обмін на мир: підсумки розмови між Байденом і Путіним
Український моряк став свідком появи «човна-примари» у Бермудському трикутнику
Гігантський морський монстр: що змушує китів та дельфінів тікати на берег?
Гігантський морський монстр: що змушує китів та дельфінів тікати на берег?

Тварини ніби рятуються від чогось, що знаходиться у воді…

Читати більше