Перший гість, поламані тарілки та щедрий стіл: ТОП-5 новорічних прикмет та забобонів

Перший гість, поламані тарілки та щедрий стіл: ТОП-5 новорічних прикмет та забобонів
Поширити в соціальних мережах:

Хоча важливо берегти традиції, не слід повністю покладатися на прикмети…

Новий Рік – час, коли ми відзначаємо минулі досягнення та заводимо нові надії. Під час цього свята ми часто вдаємося до різноманітних прикмет та забобонів, сподіваючись, що вони принесуть нам щастя та удачу. Давайте розглянемо ТОП-5 найпопулярніших новорічних прикмет, визначимо, чи є в них наукове пояснення та як до них слід ставитися.

Перший гість – ключ до успіху?

Старовинна прикмета стверджує, що перший гість, який крокує через поріг вашого дому у новорічну ніч, має принести з собою символічний подарунок, наприклад, монету або хліб. За легендою, це забезпечить вашому дому багатство та процвітання. Науковці стверджують, що це вірогідно пов'язано з архаїчними обрядами гостинності, адже приносити з собою щось у новий дім вважалося знаком поваги та взаємодії.

Поламані тарілки – гармонія вдома?

Ще одна цікава прикмета пов'язана зі звичкою розбивати старі тарілки на порозі дому в останній день року. Вважається, що це виводить з будинку негативну енергію та створює основу для нових, позитивних початків. Хоча наукового підтвердження цьому не існує, психологи стверджують, що відчуття «очищення» може позитивно позначитися на нашому емоційному стані.

Кількість ударів у годинник – кількість щасливих місяців?

Багато з нас намагаються вгадати свою долю, враховуючи кількість ударів у годиннику у першу ніч нового року. Ця прикмета виникла внаслідок старовинної традиції спостерігати за годинником під час святкування. Навіть якщо це не вірогідно впливає на кількість щасливих місяців, це весела та невинна традиція, яка створює позитивний настрій.

Щедрий стіл – забезпечення достатку?

Важливо мати стіл наповнений різноманіттям страв у новорічну ніч – так вважають багато людей. Споживання різноманітних страв символізує різноманіття та багатство у майбутньому році. Хоча це не має наукового підтвердження, важливо не забувати про збалансоване харчування для збереження здоров'я.

Вогник на вершині ялинки – відлякує лихо?

У багатьох країнах вірують, що вогник на вершині ялинки – це не просто прикраса, а оберіг від негараздів. Вважається, що вогонь не лише привертає увагу Святого Миколая, а й відганяє злі сили. Ця прикмета, мабуть, ґрунтується на традиціях освячення вогню в релігійних обрядах.

Цього року Україна відзначатиме вже десятий Новий рік у стані війні. З того часу багато, чого змінилося. Наприклад, ставлення до радянських традицій, що нав’язували нам десятиліттями. Мало, кому відомо, але нашому Святому Миколаю понад 1700 років, у той час, як СРСРовсьомку Діду Морозу всього 85.

«Його придумали в Радянському Союзі. В це важко повірити, але ідеологи Діда Мороза надихнулися образом монстра, яким до того лякали українських дітей. – розповів дослідник історії Акім Галімов – Більше того, людина яка просувала Діда Мороза в маси була вбивцею, на руках якої була кров мільйонів людей».

Подробиці – дивись у відео:

Читай також:

Поширити в соціальних мережах:

Останні новини

Кіно-міфи та реальність: чому сцени з дефібриляторами не відповідають реальності?
Історія Альберта Стівенса: найрадіоактивніша людина в історії, яка дивом вижила і прожила 79 років
Чудовисько з Антарктичних вод: істота, завбільшки з вантажівку, яку виловили рибалки – Кракен з легенд?
Життя в Північній Кореї: міфи російської пропаганди і правда про тортури, голод та експерименти над людьми
В Тихому океані, на глибині 4500 метрів, знайшли понад 100 нових видів раніше невідомих науці тварин
Читати більше