Особливий артефакт, який рідко зустрічається в розкопках: археологи виявили 1700-річний гарпун з тризубом в Ассосі

Особливий артефакт, який рідко зустрічається в розкопках: археологи виявили 1700-річний гарпун з тризубом в Ассосі
Поширити в соціальних мережах:

Його використовували для риболовлі…

У результаті розкопок в стародавньому місті Ассос, розташованому в районі Айваджик Чанаккале, було знайдено захоплюючий артефакт – залізний гарпун із тризубом, якому близько 1700-1800 років, пише видання Anadolu Ajansı. Цей давній інструмент використовувався для риболовлі в минулому і свідчить про багатий історичний спадок цього міста.

Розкопки в стародавньому місті Ассос були проведені під керівництвом професора факультету гуманітарних і соціальних наук Університету Чанаккале, Онсекіз Марта. Цей захоплюючий проект отримав підтримку Міністерства культури та туризму, Турецького історичного товариства та компанії İÇDAŞ.

віаа

Однією із найцікавіших знахідок став гарпун із тризубом, вік якого понад 1700 років. Цей інструмент використовувався для лову риби в давнину, і його збереження до наших днів є дуже рідкісним.

Голова Комітету з розкопок, Нуреттін Арслан, вказав, що залізний гарпун із тризубом є особливим артефактом, який рідко зустрічається в археологічних розкопках. Це знаряддя було знайдено під час розкопок в споруді фонтану, відомого як «Німфайон», і вважається важливим зразком рибальського інструмента давнини.

Вчені вважають, що такі гарпуни використовувалися для лову великої риби з невеликих човнів, освітлюючи їх факелами вночі. Це знахідка свідчить про важливість рибальства для давніх жителів Ассосу і допомагає розкрити їхні практики і традиції.

чм

Професор Арслан наголосив, що збереження такого інструмента в такому доброму стані є унікальним явищем, оскільки залізні предмети швидко піддаються корозії. Для збереження гарпуна від корозії вчені відділять його від ґрунту та окислених частин і наносять захисні покриття.

Що стосується місця виробництва цього гарпуна, то професор Арслан відзначив, що важко визначити конкретне місце виробництва, оскільки залізо може бути виготовлено в багатьох місцях. Однак він вважає, що цей гарпун може бути вироблений саме в Ассосі, так як регіон має багатий історичний спадок залізоробства.

іаів

Читай також:

Поширити в соціальних мережах:

Останні новини

Замурована в стіну 4 000 років тому: на Кіпрі знайшли стародавній моноліт з рештками жорстоко вбитої жінки
Стовідсотково українське виробництво: криворізькі майстри представили електричну міні-вантажівку
Гральні шашки з моржових бивнів часів Київської Русі: неймовірні археологічні знахідки на Подолі
Відомо лише про шість особин: найрідкіснішого кита у світу викинуло на берег Нової Зеландії
Клеопатра бувала в Україні: на Поділлі випадково знайшли ДНК єгипетської цариці
Клеопатра бувала в Україні: на Поділлі випадково знайшли ДНК єгипетської цариці

Але що правителька далекого Єгипту шукала на наших землях?..

Телеканал 2+2 запускає новий серіальний сезон
Телеканал 2+2 запускає новий серіальний сезон

На глядачів чекатимуть прем'єри кількох серіалів власного виробництва…

Читати більше