Не для краси, а для безпеки: чому у літаків закруглені вікна?

Не для краси, а для безпеки: чому у літаків закруглені вікна?
Поширити в соціальних мережах:

Революція у формі вікон в літаках відбулася після серії трагічних подій з літаком у 1954 році…

Літаки – символ сучасного повітряного транспортую. Мало кому відомо, але їхні вікна – не лише елемент дизайну, а й ключовий аспект безпеки. Як пише видання iflscience, зміна форми вікна – це не просто естетичний вибір, а стратегічний крок для галузі авіації, спрямований на забезпечення максимального комфорту і безпеки пасажирів.

Революція у формі вікон в літаках відбулася після серії трагічних подій з літаком «Комета де Хевілленда» в 1954 році. Тріщини в квадратних вікнах стали головною причиною катастроф, що висунуло вимогу до зміни конструкції.

Експерти підкреслюють, що овальна форма вікон дозволяє рівномірно розподілити тиск, який виникає в салоні літака на великій висоті. За висоти, де опір менше і паливо ефективніше використовується, літак може працювати більш економічно. Це не лише економічна вигода для авіакомпаній, а й менший вплив на навколишнє середовище.

Деталі конструкції вказують на те, що обрана форма вікна має не тільки безпекові переваги, але й забезпечує кращий огляд для пасажирів. Овальні вікна дозволяють отримати більшу площу видимості, що робить політ комфортнішим і приємнішим для пасажирів різних вікових категорій.

Хоча деякі дизайнери можуть експериментувати з більш прямокутними формами вікон, вони все одно віддають перевагу вигнутим кутам, щоб забезпечити оптимальну безпеку.

Читай також:

Поширити в соціальних мережах:

Останні новини

Кіно-міфи та реальність: чому сцени з дефібриляторами не відповідають реальності?
Історія Альберта Стівенса: найрадіоактивніша людина в історії, яка дивом вижила і прожила 79 років
Чудовисько з Антарктичних вод: істота, завбільшки з вантажівку, яку виловили рибалки – Кракен з легенд?
Життя в Північній Кореї: міфи російської пропаганди і правда про тортури, голод та експерименти над людьми
В Тихому океані, на глибині 4500 метрів, знайшли понад 100 нових видів раніше невідомих науці тварин
Читати більше