Нове астрономічне відкриття було зроблено групою астрономів з Університету Арізони…
За межами зірок, у Всесвіті є різні об'єкти, які можуть мати високу температуру, наприклад, квазари або активні галактичні ядра, але порівняно з температурою Сонця, вони все ще залишаються значно менш гарячими. Так вважали вчені до нещодавнього відкриття.
Команда астрономів виявила об’єкт під назвою WD0032-317B, який приблизно в 57 світлових роках від Землі і температура поверхні якого більша за температуру Сонця.
Як пише Reuters, новий об’єкт з величезною кількістю тепла був виявлений на орбіті білого карлика. Завдяки цьому теплу коричневий карлик нагрівається до температури до 8000 Кельвінів – це для нас 7727C – вище, ніж поверхня більшості зірок. Для порівняння, температура поверхні Сонця становить близько 5500 Кельвінів, або близько 5200C.
Відкриття робить WD0032-317B найгарячішим коричневим карликом, який коли-небудь спостерігали, оскільки вони зазвичай дуже холодні космічні об’єкти
Білі карлики – це залишки зірок, які використали все своє паливо, дуже щільні та мають надзвичайну гравітацію. Вчені кажуть, що сильне ультрафіолетове випромінювання від білого карлика фокусується на денній стороні WD0032-317B, змушуючи його нагріватися до дуже високих температур.
Також було виявлено, що об’єкт обертається навколо своєї зірки білого карлика на відстані приблизно 0,025 астрономічних одиниць. Це приблизно на 2,3 мільйона миль ближче до Сонця, ніж Земля. Цим можна пояснити сильний нагрів на поверхні об’єкта.
Відкриття було зроблено групою астрономів під керівництвом доктора Девіда Лафрен'єра з Університету Арізони. Команда використовувала Дуже Великий Телескоп (VLT) у Чилі для спостереження WD0032-317B.
Читайте також:
- «Viktor» проти «Шахед»: як чеські зенітні комплекси стали вбивцями іранських БПЛА в Україні?
- До такого контенту він точно не був готовий: відомий американський блогер у японському лісі натрапив на мерця
- «Винирнула» з води: рідкісна церква XVII століття з’явилася на поверхні річки у Мексиці
Усі фото – NASA