На узбережжі Нової Зеландії знайшли гігантського кальмара

На узбережжі Нової Зеландії знайшли гігантського кальмара
Поширити в соціальних мережах:

Це один з найбільших задокументованих молюсків в світі.

Три водолаза – брати Деніел, Джек і Метью Апліни – подорожували по південному узбережжю Веллінгтона (Нова Зеландія), коли натрапили на незвичайну знахідку. На березі лежав величезний кальмар. Брати виклали фотографії у фейсбук. Про це пише naked-science.

Після дайвінгу водолази повернулися, щоб виміряти тварину. За їх словами, довжина кальмара сягає 4,2 метра, проте інші очевидці назвали цифру 4,5 метра.

Фахівці новозеландської служби охорони природи віднесли головоногого до виду гігантських кальмарів, або архітеутисів. Зоологи припускають, що ці істоти можуть досягати в довжину до двадцяти метрів, але жодного такого кальмара так і не задокументували. На підставі останків цих тварин, знайдених в шлунках кашалотів, вчені вважають, що максимальна довжина їх тулуба не перевищує 2,25 метра. Виключаючи довгі щупальця, їх середній розмір варіюється від трьох до дев'яти метрів. При цьому вони важать близько 455 кілограмів.

Досі не зрозуміло, що вбило кальмара. Один з братів сказав, що на голові молюска він зауважив поріз, але той не виглядав досить великим, щоб стати причиною смерті. Інші очевидці вказали на те, що у кальмара були відсутні очі, що теж незвично. Очі гігантських кальмарів – одні з найбільших в світі. Зараз кальмара відправили до Національного інституту досліджень води та атмосфери Нової Зеландії для докладного вивчення.

Поширити в соціальних мережах:

Останні новини

Із зубами, як у піщаних хробаків з книги «Дюна»: вчені розкрили таємниці 425-мільйонного хижака з морського дня
Пропаганда кремля, за допомогою колишнього ЦРУшник, намагається очорнити західну допомогу Україні
За кадром: як розпізнати метод «червоний гнилий оселедець» та не потрапити на хитрість пропаганди?
За кадром: як розпізнати метод «червоний гнилий оселедець» та не потрапити на хитрість пропаганди?

Тактика полягає в тому, щоб використовувати неважливі або нерелевантні факти, які…

Читати більше