Американська компанія Space Tango відправить на Міжнародну космічну станцію паростки конопель, щоб дізнатися, як мікрогравітація впливає на зростання цих рослин. Про це повідомляє видання TechCrunch.
Фахівці збираються відправити паростки марихуани на МКС через її медичну значущість. Наприклад, в липні вченим вдалося майже в три рази збільшити термін життя лабораторних мишей, які страждають на рак підшлункової залози, за допомогою комбінації хіміотерапії та каннабідіола.
У компанії є дві мікролабораторії на МКС, які вона використовує для того, щоб ставити власні досліди. Щорічно вона робить шість поставок. Паростки конопель відправляться в маленькій «чистій» лабораторії розміром з мікрохвильову піч.
За словами одного із засновників компанії Кріса Кімелева, вчені хочуть подивитися, як зміняться властивості і зростання різних видів рослин в умовах, за яких на них не буде діяти сила гравітації. Після того як зачатки проростуть, дослідники планують повернути вирощені зразки на Землю і провести генетичний аналіз.
Спеціаліст Space Tango Джо Чеппелл впевнений, що піддані «стресу» рослини «вивільняються з генетичного резервуара» і виробляють з'єднання, що дозволяють їм адаптуватися до нового середовища. На його думку, це може привести до нових відкриттів у фармакології.
У червні в США Управління по санітарному нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів вперше дозволило застосування лікарського препарату на основі одного з канабіноїдів, що містяться в коноплях. Він призначений для пацієнтів з важкими формами епілепсії. Засіб може вийти на американський ринок восени 2018 року.