Морського монстра з роздвоєним язиком, який жив 90 млн років тому і є новим видом для науки, знайшли у Мексиці

Морського монстра з роздвоєним язиком, який жив 90 млн років тому і є новим видом для науки, знайшли у Мексиці
Поширити в соціальних мережах:

Він був одним із перших мозазаврів, які досягли великих розмірів…

Науковці з Мексики оголосили про виявлення нового виду великого мозазавра, який датується приблизно 90 мільйонами років тому. Знімки майже повного черепа цього давнього морського хижака були отримані в штаті Нуево-Леон, і цей зразок визначений як представник роду плитокарпінових мозазаврів, вимерлої групи морських рептилій, пише видання iflscience.

віаіва

Фото: Lucía M. Alfaro, 2023

Новий вид отримав назву Yaguarasaurus regiomontanus, відповідаючи місцезнаходженню викопного місця та найближчому місту, Монтеррей.

Хоча науковці поки мають лише череп цього великого мозазавра, вони оцінюють його довжину приблизно в 5,2 метра, що робить його одним із найдавніших відомих великих мозазаврів. Важливо відзначити, що цей новий вид, хоч і вражає своєю величчю, все одно менший за деякі інші великі мозазаври, зокрема Mosasaurus hoffmanni, який досягав вражаючих 17 метрів у довжину.

Мозазаври, зокрема Yaguarasaurus regiomontanus, мали у своєму розпорядженні рот із конічними зубами, як у акул, і вважається, що вони були експертами в полюванні на рибу, акул, головоногих молюсків та інших мозазаврів. Це відкриття надає додаткових важливих відомостей для розуміння еволюції та різноманіття морських рептилій в туронському періоді.

Дослідження, опубліковане в Journal of South American Earth Sciences, вказує на те, що це не лише перший звіт про мозазавра в Мексиці, а й один із найповніших в Америці.

«Це один із найдавніших великих мозазавридів. Разом із Yaguarasaurus columbianus , Russellosaurus coheni та безіменним пліоплатекарпіном із Техасу, він документує швидку диверсифікацію та розширення пліоплатекарпінів у морському царстві в туронському періоді», - пишуть автори досілдження

Читай також:

Фото-ілюстрація: Luis Rey, 2023

Поширити в соціальних мережах:

Останні новини

Телеканал 2+2 транслюватиме матч «Динамо» - «Партизан»
«Загублений світ» розкаже про тренди в архітектурі, які змінюють світ і скоро змінять Україну
Замурована в стіну 4 000 років тому: на Кіпрі знайшли стародавній моноліт з рештками жорстоко вбитої жінки
Стовідсотково українське виробництво: криворізькі майстри представили електричну міні-вантажівку
Гральні шашки з моржових бивнів часів Київської Русі: неймовірні археологічні знахідки на Подолі
Відомо лише про шість особин: найрідкіснішого кита у світу викинуло на берег Нової Зеландії
Читати більше