Експедиція тривала 20 днів…
Нещодавно вчені зробили приголомшливе відкриття на глибинах океану поблизу Американського Самоа. У рамках експедиції E Mamana Ou Gataifale II дослідники використовували роботизовані підводні апарати для вивчення морського дна на південному заході Тихого океану. Це дослідження відкрило нові форми життя, які виглядають настільки незвично, що їх називають інопланетними, пише видання iflscience.
Експедиція тривала 20 днів на дослідницькому кораблі EV Nautilus і була здійснена спільними зусиллями Ocean Exploration Trust, NOAA Ocean Exploration, Бюро управління енергією океану та Океанографічного інституту Вудс-Хол. Команда досліджувала підводний вулкан Вайлулуу, найактивніший вулкан у регіоні, що піднімається на 4200 метрів від морського дна. Цей вулкан знаходиться на глибині від 600 до 1500 метрів, і вперше з 2005 року людське око знову побачило його.
Однією з головних знахідок стала Chaunacops — яскраво-червона морська жаба, яка завдяки своєму пухкому тілу і кумедному виразу обличчя отримала статус «улюбленця публіки». Дослідники жартували, що морська жаба намагається виглядати страхітливо, але їй це не вдається.
Також на глибині 892 метри дослідники помітили рибу-кажана з колючим тілом і гарним малюнком. Ці підводні істоти не тільки виглядають незвично, але й привертають увагу науковців своєю унікальною біологією.
Підводні гори, такі як Вайлулуу, є осередками біорізноманіття, адже вони забезпечують твердою поверхнею для життя багатьох морських істот. Саме завдяки цим підводним горам ми відкриваємо нові форми життя, які могли залишатися невідомими тисячоліттями.
Читай також:
- Риболовля для збереження видів: як рибалка із США допомагає науковцям рятувати форель
- Вражаючі розміри: вчені знайшли скам’янілість доісторичної багатоніжки, голова якої більша за автомобіль
- Як стародавня плита з ери динозаврів, яку виявили під островом Пасхи, допомогла розгадати таємниці Землі?
Фото: NOAA Office of Ocean Exploration and Research/Deep-Sea Symphony Exploring the Musicians Seamounts