Місяць зменшується: 50-річні місячні сейсмометри NASA зафіксували зміни в супутнику Землі

Місяць зменшується: 50-річні місячні сейсмометри NASA зафіксували зміни в супутнику Землі
Поширити в соціальних мережах:

З часом це може призвести до зменшення кількості повних сонячних затемнень…

Вчені NASA виявили нові докази того, що Місяць зменшується та залишається активним, спричиняючи землетруси. Дослідження засноване на даних місій «Аполлон» та було опубліковано в Nature Geoscience, повідомляє Iflscience.

Сейсмометри, встановлені на Місяці американською місією «Аполлон», переконали науковців у важливому відкритті. За 50 років місячного спостереження, вчені зібрали дані, що підтверджують зменшення Місяця, а також активність його внутрішніх процесів.

выав

Дослідники стверджують, що Місяць зменшується у нашому небі, і з часом це може призвести до зменшення кількості повних сонячних затемнень. За оцінками вчених, через приблизно 600 мільйонів років Місяць вже не буде перекривати Сонце з нашої точки зору.

Однак відкриття виявилося не лише в тому, як Місяць зменшується на небі, але і в його внутрішній активності. Сейсмометри, встановлені на Місяці, реєстрували землетруси, які можливо були спричинені рухом кори. Вчені виявили докази розломів, які зсуваються, що вказує на те, що Місяць залишається тектонічно активним.

Аналіз даних виконаний у 2019 році показав, що вісім землетрусів, які сталися впродовж 1969-1977 років, були спричинені рухами кори Місяця внаслідок напруги, що накопичилася. Це свідчить про те, що активні процеси внутрішнього руху Місяця тривають до цього дня.

Зображення схилів, утворених ковзаючими розломами, підтверджують, що ця активність сталася не так давно. Сліди від валунів та яскраві плями розкопаної місячної породи свідчать про те, що ці події відбулися відносно недавно з геологічного погляду.

Науковці надають перевагу розміщенню нових сейсмометрів на Місяці в майбутніх місіях для докладнішого вивчення його внутрішньої активності. Такі дослідження допоможуть розкрити та розігнати таємниці Місяця та його розвитку впродовж історії нашої планети.

Читай також:

Поширити в соціальних мережах:

Останні новини

Замурована в стіну 4 000 років тому: на Кіпрі знайшли стародавній моноліт з рештками жорстоко вбитої жінки
Стовідсотково українське виробництво: криворізькі майстри представили електричну міні-вантажівку
Гральні шашки з моржових бивнів часів Київської Русі: неймовірні археологічні знахідки на Подолі
Відомо лише про шість особин: найрідкіснішого кита у світу викинуло на берег Нової Зеландії
Клеопатра бувала в Україні: на Поділлі випадково знайшли ДНК єгипетської цариці
Клеопатра бувала в Україні: на Поділлі випадково знайшли ДНК єгипетської цариці

Але що правителька далекого Єгипту шукала на наших землях?..

Телеканал 2+2 запускає новий серіальний сезон
Телеканал 2+2 запускає новий серіальний сезон

На глядачів чекатимуть прем'єри кількох серіалів власного виробництва…

Читати більше