Марсіанська загадка: марсохід Perseverance знайшов на Червоній планеті «яйця павука» 

Цікаво
Поширити в соціальних мережах:

І вчені не знають, як це потрапило на Марс

Марсохід Perseverance, досліджуючи червону планету, натрапив на дивовижну знахідку – камінь, вкритий сотнями крихітних кульок, що нагадують яйця павука. Ця незвичайна скеля, яку вчені назвали «Сент-Полс Бей», викликала справжній фурор у науковому світі.

«яйця павука»/Марс
NASA/JPL-Caltech/LANL/CNES/IRAP

Як пише видання livescience, камінь, знайдений на схилах пагорба Гамамеліс, виділяється своїм незвичайним виглядом на тлі червоного марсіанського пейзажу. Його унікальна текстура та розташування викликають безліч питань у дослідників.

«Сент-Полс Бей» – це так звана «флоат-скеля», тобто вона опинилася там, де не утворилася. Це означає, що у вчених немає можливості вивчити геологічний контекст її формування, що значно ускладнює розгадку її походження», - заявили в NASA.

скеля «Сент-Полс Бей»/Марс
NASA/JPL-Caltech/ASU)

Відсутність геологічного контексту – не єдина проблема. Дослідники також намагаються з'ясувати, що змусило камінь змінити своє початкове місце розташування. Це переміщення може дати цінну інформацію про геологічну історію Марса.

Існує кілька гіпотез щодо походження «яєць павука». Одна з них полягає в тому, що камінь утворився внаслідок зіткнення метеорита з Марсом. В результаті удару порода випарувалася, а потім конденсувалася в маленькі гранули, які ми бачимо на фотографіях. Якщо ця теорія вірна, то камінь міг опинитися на своєму нинішньому місці з іншої частини планети. Це відкриття допоможе вченим зрозуміти, як метеоритні удари впливають на перенесення матеріалів на Марсі.

Інша версія полягає в тому, що камінь скотився з пагорба Гамамеліс. Можливо, він походить з одного з темних шарів, виявлених вченими з орбіти. Детальне вивчення пагорба допоможе визначити склад цих шарів. Якщо вони схожі на «Сент-Полс Бей», це може свідчити про вулканічну активність, давній метеоритний удар, наявність підземних вод у минулому або інші геологічні процеси.

Такі знахідки, як «Сент-Полс Бей», дають вченим важливі підказки про еволюцію Червоної планети. Їх формування та переміщення розкривають складну взаємодію між водою, гірськими породами та геологічними силами на Марсі. Це, своєю чергою, може допомогти відповісти на питання, чи було на Марсі життя в минулому.

Якщо на пагорбі Гамамеліс колись існували підземні води, то деякі зразки гірських порід, зібрані Perseverance, можуть містити скам'янілі мікроорганізми. Ці зразки будуть доставлені на Землю в рамках місії NASA Mars Sample Return, запланованої на 2030-ті роки, для подальшого дослідження.

Читай також:

Поширити в соціальних мережах:

Останні новини

Читати більше