Марс ніколи не стане комфортним для життя

Марс ніколи не стане комфортним для життя
Поширити в соціальних мережах:

Марс ніколи не стане нашим «другим домом»: на планеті немає достатньої кількості парникових газів для підвищення температури і створення комфортного тиску.

Людство вже звикли розраховувати на Марс як на майбутній «другий дім» і притулок на випадок глобальної катастрофи на Землі. Космічні агентства і навіть приватні компанії все уважніше придивляються до перспективи відправки на Червону планету людей. Інженери і кліматологи прораховують варіанти перетворення Марсу в зелений і квітучий світ, відповідний для життя «без скафандрів».

 Однак нова робота, опублікована в журналі Nature Astronomy, може поставити на цих планах хрест: за підрахунками американських планетологів, на Марсі недостатньо вуглекислого газу.

Здавалося б, саме вуглекислого газу там достатньо: слабка атмосфера Марса складається, в основному, з нього, як і значна частина льоду, що лежить на поверхні. Багато планів освоєння планети спиралися на нього: розтопити лід і наповнити атмосферу вуглекислим газом, щоб створити парниковий ефект, який може швидко зігріти холодну планету. Підвищений тиск дозволить утворитися на поверхні водоймам, а космонавтам, якщо й не дихати місцевим повітрям, то хоча б користуватися простими апаратами для дихання, без герметичних компресійних скафандрів.

Учені підрахували, що якщо навіть повністю випарувати весь вуглекислий газ на планеті, атмосферний тиск підніметься лише до 15 мбар. Для порівняння, одна земна атмосфера становить 987 мбар.

Та й парниковий ефект буде далекий від потрібного, піднявши температуру не більше ніж на 10℃ – тобто, вона як і раніше залишиться набагато нижче нуля.

Можливо, Червона планета так і залишиться крижаною пустелею, а люди зможуть жити на ній тільки в штучному середовищі.

Поширити в соціальних мережах:

Останні новини

Повний скелет та гніздо з яйцями: в Кременчуці знайшли докази того, що в Україні жили динозаври
Мир під диктовку кремля: чому Україна не може погодитися на російські «мирні» ініціативи?
Телеканал 2+2 транслюватиме матч «Дніпро-1» - «Шахтар»
Бій Олександра Усика з Тайсоном Ф’юрі: хто переміг?
Бій Олександра Усика з Тайсоном Ф’юрі: хто переміг?

Боксерський поєдинок пройшов на стадіоні Kingdom Arena у столиці Саудівської Аравії Ер-Ріяді…

Місяць створили інопланетяни для своїх космічних кораблів? Несподівана версія дослідників
1600-річний камінь з середньовічними написами випадково знайшов в своєму саду вчитель географії з Англії
Читати більше