Людство знайшло життя на Марсі 50 років тому, а потім вбило його? Загадкова історія місії «Вікінг»

Цікаво
Поширити в соціальних мережах:

Метою було – проведення біологічних випробувань для виявлення життя…

За десятиліття вивчення Червоної планети вчені багато разів переосмислювали результати і експерименти, проведені під час місії «Вікінг» НАСА у 1970-х роках. Ця місія стала першою спробою пошуку ознак інопланетного життя на Марсі. Що цікаво, після десятиліть обговорень і досліджень, науковці дійшли висновку, що ми могли б виявити життя на Марсі майже 50 років тому, а потім, навіть не підозрюючи цього, знищити його, пише видання Iflscience.

Місія «Вікінг» включала у себе два посадкові модулі, які вперше доторкнулися до марсіанської поверхні. Метою цих модулів було проведення біологічних випробувань для виявлення життя. Це був перший крок у спробі розгадати та розкрити таємницю Марса.

Однак результати експериментів були неочікуваними і заплутали вчених. Багато експериментів не дали переконливих результатів. Але один з них виявив сліди хлорованої органіки, що викликало зацікавленість, хоча на той момент це розцінювалося як забруднення з Землі.

У іншому експерименті до марсіанського ґрунту додавали воду, яка містила поживні речовини та радіоактивний вуглець. Мета полягала в виявленні радіоактивного газу, який би виділявся, якщо б мікроорганізми споживали ці речовини. Перший експеримент дійсно показав цей газ, але наступні результати були неоднозначними.

Дірк Шульце-Макух, професор життєдіяльності планети та астробіології Берлінського технічного університету, припускає, що додавання води в експеримент було помилкою. Це може бути причиною того, що мікроби, які можливо існували на Марсі, могли б бути вбиті водою. На Землі існують мікроорганізми, які живуть в найекстремальніших умовах, оточені соляними каменями і отримують вологу з повітря. Обливання таких мікробів водою може бути смертельним.

Шульце-Макух також розглядає ідею, що марсіанське життя може містити перекис водню в своїх клітинах. Ця адаптація дозволила б їм виживати в умовах Марса і може пояснити результати місії «Вікінг».

Читай також:

Поширити в соціальних мережах:

Останні новини

Читати більше