Люди зможуть використовувати три руки одночасно

Люди зможуть використовувати три руки одночасно
Поширити в соціальних мережах:

Новий експеримент японських вчених показав, що можливостей людського мозку вистачає, щоб керувати третьою, роботизованою рукою, паралельно використовуючи дві інші.

Вчені з кіотського дослідного інституту Advanced Telecommunications Research Institute продемонстрували, що людей можна навчити керувати третьою, роботизованою рукою за допомогою мозку, при цьому використовуючи й дві інші руки. Про це повідомляє Рopmech.

Вісім з п’ятнадцяти учасників експерименту змогли успішно балансувати м'яч на спеціальній дошці за допомогою двох рук, паралельно тримаючи пляшку з водою у роботизованій руці, яку контролює мозок.

Поки що функціональність "третьої руки" вкрай проста, можна лише стискати і розтискати її.

Шведські вчені лікуватимуть переломи за п’ять хвилин

Спеціальна конструкція на голові учасників була оснащена електродами, які вимірювали електричні сигнали, що продукує мозок. Людину просили уявити, як вона стискає і розтискає роботизовану руку, а потім вчені записували сигнал і перетворювали його на "інструкцію" для руки. Дослідникам потрібно було налаштовувати нейрокомп'ютерний інтерфейс для кожного випробуваного, вибираючи правильні електроди і частоти.

Раніше штучні кінцівки контролювались за допомогою джойстиків або електричних сигналів від м'язів. Науковці припускають, що людина може успішно керувати додатковими кінцівками лише за допомогою мозку. Більше того, вони переконані, що таку багатозадачність можна розвивати.

Поширити в соціальних мережах:

Останні новини

Із зубами, як у піщаних хробаків з книги «Дюна»: вчені розкрили таємниці 425-мільйонного хижака з морського дня
Пропаганда кремля, за допомогою колишнього ЦРУшник, намагається очорнити західну допомогу Україні
За кадром: як розпізнати метод «червоний гнилий оселедець» та не потрапити на хитрість пропаганди?
За кадром: як розпізнати метод «червоний гнилий оселедець» та не потрапити на хитрість пропаганди?

Тактика полягає в тому, щоб використовувати неважливі або нерелевантні факти, які…

Читати більше