Продовжуючи відвідування сайту, ви погоджуєтесь на використання файлів cookie і Політикою конфіденційності

Королева Данії відмовилася бути патронажем найпрестижнішої нагороди світу через присутність у журі росіянки

Королева Данії відмовилася бути патронажем найпрестижнішої нагороди світу через присутність у журі росіянки
Поширити в соціальних мережах:

У 2022 році головою журі премії стала російська ілюстраторка Анастасія Архіпова…

У вересні 2022 році, коли росія повномасштабно вторглася в Україну, головою журі премії Ганса Християна Андерсена призначили російську ілюстраторку Анастасію Архіпову. Але чи може представник російського культурного життя вручати найпрестижнішу нагороду у світі за дитячу книгу, поки росія бомбить бібліотеки України? Це питання розділяє Міжнародна рада книг для молоді (IBBY), яка раз на два роки присуджує премію авторам та ілюстраторам дитячих книг. Ні, кажуть, зокрема, Швеція, Фінляндія та країни Балтії.

«Нагорода HC Andersen – це найкраще, що ви можете отримати, і нам доведеться її захищати», - говорить Маргарета Ульстрем, голова шведського відділення IBBY.

Королівський дім Данії дотримується такої самої думки. Королева Маргрете вирішила відмовитися від участі у премії, повідомляє данське правління IBBY. Нагороду також видалили зі списку закордонних патронажів королеви на сайті Королівського палацу.

Довідка: Премія Х.К. Андерсена інакше називалася «Нобелівською премією» з дитячої літератури і раніше присуджувалася таким відомим іменам, як Астрід Ліндгрін зі Швеції та Сесіл Бедкер із Данії та Іб Спанг Ольсен.

Читайте також:

Поширити в соціальних мережах:

Останні новини

Антирейтинг авто: які з машин стали найбільшим розчаруванням своїх власників?
Путін підписав закон про дозвіл вживання наркотиків в армії рф: що це – нові схеми заробітку кремля чи контроль гарматного м'яса?
Актриса Ірина Мак: «Не думала, що зйомки «Я – Надії» розпочнуться раніше, аніж закінчиться війна»
У шість років вона ховалася від німецьких фашистів, а у 83 – від російських: як історія незламної пенсіонерки з Київщини надихнула мільйони українців
1030 російських солдатів минулої доби відправились на «концерт кобзона»: бойові втрати ворога станом на 7 лютого
Науково доведено! Український богатир Ілля Муромець зробив свої перші кроки у 33 роки, а до цього був паралізований
Читати більше