Продовжуючи відвідування сайту, ви погоджуєтесь на використання файлів cookie і Політикою конфіденційності

Дивний сигнал з глибокого космосу зареєстрував новий радіотелескоп

Дивний сигнал з глибокого космосу зареєстрував новий радіотелескоп
Поширити в соціальних мережах:

Новий радіотелескоп в Канаді зловив дуже дивний сигнал з глибокого космосу. Вчені говорять, що цей сигнал унікальний.

Радіотелескоп CHIME шукає сигнали, що проходять крізь космічний вакуум. Найчастіше, радіотелескопи не чують нічого незвичайного, але іноді який-небудь незрозумілий сигнал проривається крізь шум, і саме це сталося тиждень тому.

У новому бюлетені The Astronomer's Telegram розповідається, як новий телескоп зареєстрував швидкий радіосигнал. Швидкі радіосплески – не рідкість, але вважаються особливими. Адже вчені досі не можуть знайти джерела їх походження. Про це пише naked-science.

Сигнали, зареєстровані астрономами тут на Землі, проходять неймовірно великі відстані від джерел, розташованих настільки далеко в космосі, що ми навіть не можемо їх побачити.

Швидкий радіосплеск, зареєстрований зараз – під назвою FRB 180725A – особливо унікальний, адже він був виявлений на досить низькій частоті в 580 МГц. До цього жоден з «почутих» сигналів не був нижче 700 МГц.

На превеликий жаль вчених, радіосигнали не містять ніякої інформації, яку могли б отримати дослідники або астрономи. Деякі висували теорії, що вони створені надрозвиненими інопланетними цивілізаціями, але це переважно залишається науково-фантастичної спекуляцією на даний момент. Найімовірнішим походженням швидких радіосплесків виглядає мінлива активність чорної діри, а може навіть злиття двох чорних дір.

Наприклад, є сигнал, що реєструвався неодноразово протягом декількох років. Астрономи впевнені, що це один і той же сигнал, адже кожен раз він виходив з однієї і тієї ж точки в просторі. Вважається, що його джерелом є галактика, розташована приблизно в 3 мільярдах світлових років від Землі. Невідомо, скільки енергії потрібно для того, щоб радіосигнал зміг пройти такий шлях.

У будь-якому випадку, чи це злиття чорних дір, чи вибух зірки або просто галаслива інопланетна вечірка, нам доведеться запастися терпінням, поки наука зможе дати точну відповідь про те, звідки беруться ці сигнали.

Поширити в соціальних мережах:

Останні новини

Зіткнення зірок у Сонячній системі: що станеться, якщо повз Землю вирішить «прогулятися» подорожуюча зірка?
Були заховані 490 мільйонів років: 12 рідкісних видів вимерлих морських істот виявлено в Таїланді
Були заховані 490 мільйонів років: 12 рідкісних видів вимерлих морських істот виявлено в Таїланді

Трилобіти повстають із попелу, щоб відкрити стародавню карту світу…

Повернувся з полону і зробив пропозицію: історія Діани та азовця Лева, яка показує силу кохання та віри
Театральна вистава Ксенії Собчак в політиці рф: чому російській «опозиціонерці» дозволяють казати більше, ніж іншим?
Це був 14-річний нащадок родини еліти: вчені відтворили обличчя 2300-річної єгипетської мумії з аномально великим мозком
«Загублений світ» розкаже історії героїв, які надійно тримають тил під час війни
«Загублений світ» розкаже історії героїв, які надійно тримають тил під час війни

Випуск присвячений працівникам критичної інфраструктури…

Читати більше