Цифрова блокада: російські IT-спеціалісти залишилися без умов для праці

Цифрова блокада: російські IT-спеціалісти залишилися без умов для праці
Поширити в соціальних мережах:

Нещодавно Apple і Google вже розірвали зв'язки з російськими платіжними картками «Мир»…

Міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров в інтерв’ю виданню forbes.ua розповів як впливають тех-санкції на росію.

«Головне завдання «цифрової блокади» – заохотити активних людей у росії – тих, які створюють цифрову економіку, – покинути країну або вийти на протест. Або написати пост про те, що все, що каже росія – це фейк і пропаганда, що вона сама напала на Україну і почала тут війну».

За словами  Федорова, його міністерство аналізує реакції тех-спеціалістів й ІТ-компаній і бачать, що українська стратегія працює і дає результат. Наприклад, уряд довго намагався досягти того, щоб Visa i Mastercard перестали працювати в росії. До них звертався і президент, і міністр закордонних справ, і прем’єр-міністр, і Нацбанк:

«Обмеження їхньої діяльності вплинуло на споживацьку поведінку росіян. Їм незручно. Їхня карта «Мир» працює «через одне місце», як і всі російські продукти, якими вони намагаються замінити світові рішення».

І от нещодавно Apple і Google взагалі розірвали зв'язки з російськими платіжними картками «Мир».

«Ми бачимо, як росіяни намагаються виводити гроші через криптобіржі чи платіжні сервіси, але ми наздоганяємо їх і там. Скоро запустимо сайт, присвячений цифровій блокаді – додамо туди усі компанії, їхній статус, наші листи, етапи комунікації, щоб будь-яка організація могла зробити те ж саме. – розповів Міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров – Навіщо нам це? Бо майбутнє – за технологічними компаніями, за інженерами, за спеціалістами, які розвивають цифрову економіку».

А такі фахівці, за словами Федорова, не можуть працювати, якщо у країні нема для цього умов: коли вони не можуть купити собі MacBook, ліцензію на Windows, намалювати дизайн у Figma чи отримати на фрілансі гроші через PayPal або Payoneer.

Україна переможе!

Читайте також:

Поширити в соціальних мережах:

Останні новини

Історія демократії козаків на півдні України: що здивувало французів, коли вони вперше відвідали Великий Луг?
Нові фейки про Україну від пропаганди рф – пересувні біолабораторії та експерименти над полоненими росіянами
«Без путіна буде гірше»: чому молодь росії, яка не пам’ятає важких 90-х, вірить у цю пропаганду кремля?
В теракотовій армії першого імператора Китаю знайшли недоторкану камеру з 16-тонною труною: кому вона належить?
Історія без компромісів: як росіяни намагались змусити відомого дослідника з Херсону переписати історію міста
Читати більше