Алкоголь небезпечніший за СНІД

Алкоголь небезпечніший за СНІД
Поширити в соціальних мережах:

За даними ВООЗ, спиртні напої – причина кожної 20-ї смерті в світі.

Всесвітня організація охорони здоров'я опублікувала новий звіт про вплив алкоголю на здоров'я і життя людини. Про це повідомляє Вокруг Света.

Експерти враховували не тільки алкогольну інтоксикацію як причину смерті, а й ті ситуації, коли вживання спиртних напоїв викликало летальний результат не безпосередньо: наприклад, травми, отримані в стані алкогольного сп'яніння, і захворювання, які викликало зловживання.

З усіх випадків смертей, пов'язаних з алкоголем, 28% були викликані травмами внаслідок ДТП, фізичного насильства, неакуратності або умисного заподіяння шкоди самому собі, 21% – порушеннями травлення, 19% – захворюваннями серцево-судинної системи. Решта 32% включають в себе інфекційні захворювання, рак, психічні розлади.

Згідно з оцінками дослідників, алкоголь відповідальний за розвиток більше 200 різних хвороб і розладів. Крім того, люди, які зловживають спиртними напоями, потрапляють в групу ризику таких інфекційних захворювань, як туберкульоз, ВІЛ та пневмонія.

Медики назвали найбільш смертоносну хворобу в світі

У 2016 році зареєстровано приблизно три мільйони смертей від алкоголю, тобто, 5,3% від усіх смертей в цьому році. Третина з них – чоловіки. Відсоток смертей від СНІДу і ДТП – 1,8% і 2,5% відповідно.

За оцінками експертів, 237 мільйонів чоловіків і 46 мільйонів жінок п'ють спиртні напої в кількостях, що перевищують добову норму. Алкоголізм – проблема країн з високим рівнем доходів: найбільше п'ють в Європі і в Америці.

Незважаючи на скорочення світового споживання алкоголю на 10% з 2010 року, експерти прогнозують, що в найближчі 10 років питущих людей знову побільшає. Особливо в Південно-Східній Азії, Північній і Південній Америці та західній частині Тихого океану.

Серед вчених немає єдиної думки з приводу того, чи існують "безпечні" дози алкоголю. Деякі з них вважають, що цілком допустимо випивати 1 келих в день, інші, що будь-яка доза є згубною.

Поширити в соціальних мережах:

Останні новини

Замурована в стіну 4 000 років тому: на Кіпрі знайшли стародавній моноліт з рештками жорстоко вбитої жінки
Стовідсотково українське виробництво: криворізькі майстри представили електричну міні-вантажівку
Гральні шашки з моржових бивнів часів Київської Русі: неймовірні археологічні знахідки на Подолі
Відомо лише про шість особин: найрідкіснішого кита у світу викинуло на берег Нової Зеландії
Клеопатра бувала в Україні: на Поділлі випадково знайшли ДНК єгипетської цариці
Клеопатра бувала в Україні: на Поділлі випадково знайшли ДНК єгипетської цариці

Але що правителька далекого Єгипту шукала на наших землях?..

Телеканал 2+2 запускає новий серіальний сезон
Телеканал 2+2 запускає новий серіальний сезон

На глядачів чекатимуть прем'єри кількох серіалів власного виробництва…

Читати більше