5 порад, які допоможуть вам захиститися від забруднення повітря

5 порад, які допоможуть вам захиститися від забруднення повітря
Поширити в соціальних мережах:

5,5 мільйона людей в усьому світі вмирають щорічно передчасно через те, що дихають забрудненим повітрям. Ми порадимо, як захиститися та зменшити негативний вплив на ваш організм.

Хоча найкращим способом захистити населення від негативного впливу забрудненого повітря – це очистити нашу транспортну систему, перейшовши на альтернативні види енергії, є кілька простих кроків, які можна зробити зараз.

Ми виклали тут кілька ідей, спираючись на поради від науковців та експертів із питань навколишнього середовища.

1. Використовуйте бічні вулиці, коли пересуваєтеся пішки.

Аналізуючи рівні забруднення вздовж популярних маршрутів через місто, дослідники виявили, що, пересуваючись бічними, а не головними вулицями, можна зменшити вплив забруднення до 60%. Отже, варто дізнатися, чи існують інші маршрути, якими ви можете скористатися.

2. Проводьте час у парку.

Поки що дослідження про вплив окремих дерев на зменшення забруднення атмосферного повітря продовжуються. Одначе, вам точно варто раз на тиждень прогулюватися у місцевому парку, зокрема, обирайте парки на околицях міста, далеко від автомобільних доріг. Більше того, відвідування вашого місцевого парку також може мати позитивний вплив на психічне здоров'я.

3. Ставайте позаду на перехрестях та пішохідних переходах.

Вихлопи від автомобілів, вантажівок та автобусів сконцентровані саме біля пішохідних переходів, оскільки транспортні засоби уповільнюються поблизу світлофорів, тому в цих зонах може розвинутися сильне забруднення. Тому, щоб уникнути вдихання великої концентрації газів у випадку, якщо ви чекаєте перетину вулиці, зачекайте на кілька кроків назад, де повітря трохи чистіше.

4. Відкрийте ті вікна вдома, які знаходяться якомога далі від автодоріг

Відкривати вікна – корисно, щоб впустити свіже повітря в оселю. Але якщо ви живете біля жвавої дороги, відкриття вікон часто означає, що замість чистого повітря ви запустите небезпечні вихлопи від авто. Отже, коли ви провітрюєте свій будинок, використовуйте вікна, віддалені від доріг.

5. Уникайте пробіжок у години пік

Забруднення повітря підвищується під час години пік. Якщо ви займаєтеся фізичними вправами на свіжому повітрі, найкращий час для пробіжки – це рано вранці, коли трафік зростає, або увечері (через кілька годин після того, як рівень руху зменшився), коли повітря буде чистішим.

Ці дуже прості поради насправді допоможуть вам зменшити негативний вплив забрудненого повітря на ваш організм.

Більше цікавого читайте на 2+2.

Поширити в соціальних мережах:

Останні новини

Телеканал 2+2 транслюватиме матч «Динамо» - «Партизан»
«Загублений світ» розкаже про тренди в архітектурі, які змінюють світ і скоро змінять Україну
Замурована в стіну 4 000 років тому: на Кіпрі знайшли стародавній моноліт з рештками жорстоко вбитої жінки
Стовідсотково українське виробництво: криворізькі майстри представили електричну міні-вантажівку
Гральні шашки з моржових бивнів часів Київської Русі: неймовірні археологічні знахідки на Подолі
Відомо лише про шість особин: найрідкіснішого кита у світу викинуло на берег Нової Зеландії
Читати більше