35% риби у світі виловлюється дарма

35% риби у світі виловлюється дарма
Поширити в соціальних мережах:

Рибні ресурси планети неухильно виснажуються. Однак відходи рибальства також стрімко ростуть, бо кожна третя спіймана риба ніколи не потрапляє на тарілку.

За даними Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (Food and Agriculture Organization, FAO (ФАО)), кожна третя спіймана в океані риба виловлюється дарма. Її або викидають за борт, або вона псується, перш ніж її встигають з'їсти. 

Про це повідомляє The Guardian.

Як повідомляє ФАО, 35% всієї спійманої риби потрапляє у відходи. Близько чверті риби викидається назад в океан, оскільки це не цінні промислові види або дрібна риба, яка не цікава ринку. Але більшість збитків пов'язані з відсутністю знань або устаткування, такого як холодильні камери та льодогенератори, необхідні для збереження риби свіжою протягом тривалого часу.

"Таке марнотратство на планеті, яка потерпає від голоду, обурює. Те, що третина всієї спійманої риби пропадає даремно, – проблема загальносвітової продовольчої безпеки, – переконаний Ласс Густавссон, представник європейської природоохоронної організації Oceana. – Однак у нас є рішення: встановити обмеження на риболовлю, а також припинення браконьєрства".

При цьому рибні господарства продовжать розширюватися. Загальне виробництво риби досягло рекордно високого рівня, завдяки більшій кількості рибних господарств, особливо у Китаї. До 2030 року споживання риби виросте на 20%. 

За даними ООН, з 1961 щорічне зростання споживання риби вдвічі перевищує приріст населення, оскільки рибна галузь вкрай важлива для порятунку від голоду.

На відміну від цього, кількість дикої виловленої риби майже не змінилася з кінця 1980-х років. Проте вирощування риби у рибних господарствах може зашкодити диким популяціям, тому що часто їхні корми виготовляють з дикої риби, такої як сардини та анчоуси, що виловлюються в морі. 

Природні рибні ресурси також виснажуються стрімкими темпами через незаконний вилов, браконьєрство і погіршення екологічної ситуації в цілому.

Поширити в соціальних мережах:

Останні новини

На телеканалі 2+2 прем’єра міні-серіалу «Переслідуючи вогонь»
Ані пастки, ані кулі його не беруть: африканські дикуни приносять людські жертви річковому чудовиську
Жадають людської крові: вчені виявили небезпечні бактерії-«вампіри»
Здатен пропалити метал: «Укроборонпром» розробив унікальний «олівець» для розміновування
Підступність інформаційної війни: як російські пропагандисти впливають на наше фізичне здоров'я?
Очевидець розповів про таємничу появу «лісової людини» на Міжнародному симпозіумі науковців
Читати більше