Ця монументальна поховальна споруда датується енеолітом…
У Чехії під час археологічних досліджень на трасі автомагістралі виявили вражаючу знахідку – найдовший у Центральній Європі доісторичний курган, відомий як «довгий курган». Як зазначається в дописі на Фейсбук Katedra archeologie UHK - Department of Archaeology UHK, його довжина становить 190 метрів.
Ця монументальна поховальна споруда датується енеолітом і належить до культури лійчастих кубків (3800–3350 рр. до н.е.). Це період, коли на території сучасної Чехії з'явилися перші кургани. Вчені ідентифікували курган за типовим видовженим трапецієподібним жолобом із загостреним дном, характерним для таких будівель.
«Довгий курган має максимальну ширину 15,1 метра. Надземної частини кургану не зберіглося, що не дивує, враховуючи його розташування в інтенсивно сільськогосподарському регіоні. Курган був давно розораний»,- зазначають дослідники.
Археологи також знайшли вхід до кургану, збережений у вигляді ям-колів та жолоба. Крім того, виявлено два центральних поховання. Перше містило керамічну посудину та останки, що лежать на лівому боці обличчям на північ. Друге поховання включало колекцію з п'яти кремінних предметів та також останки, розташовані аналогічним чином.
Окрім центральних поховань, на території кургану виявлено ще 27 могил, більшість з яких також мають внутрішню конструкцію. Точне датування цих поховань стане можливим після обробки знахідок у лабораторії.
Читай також:
- Як українські аграрії прорвали російську блокаду: історія успішного проєкту Олексія Вадатурського
- Кримське ханство: династія Ґераїв, нащадків Чингісхана, та їхній вплив на історію півострова
- Перший в своєму роді: марсохід Perseverance виявив таємничий камінь на поверхні Марсу
Фото: Department of Archaeology UHK