100 гривень за пачку цигарок: як і коли піднімуться ціни

100 гривень за пачку цигарок: як і коли піднімуться ціни
Поширити в соціальних мережах:

Україна поступово рухається до європейських цін. Принаймні до високих цін на тютюнові вироби. У Європі важко знайти пачку цигарок дешевше 100 гривень. Незабаром так буде і в Україні.

Уряд вирішив збільшити ціни на цигарки в Україні. Тільки за минулий рік пачка подорожчала на 19% (близько 2 гривень). І це тільки початок. Щорічно акцизи на сигарети будуть підвищувати на 20%. Також ціна на цигарки залежатиме від курсу євро. Що може додати ще близько 9%.

За сім місяців 2018 року обсяг реалізації тютюнових виробів в Україні скоротився на майже 23%. Про це повідомила українська асоціація виробників тютюнових виробів. Виробники сигарет впевнені, що раптові зміни до Податкового кодексу не приведуть ні до чого хорошого.

"В умовах низької купівельної спроможності подальше підвищення ставок стимулюватиме споживача переходити на більш дешеву нелегальну продукцію", – зазначає Генеральний директор Асоціації «Укртютюн» Валентина Хоменко.

Крім високих цін, такі зміни можуть посприяти і розвитку чорного ринку тютюнових виробів в Україні. За даними дослідження TNS України частка незаконної торгівлі тютюновими виробами за шість місяців 2018 року склала 3,5 відсотка від обсягу ринку (у порівнянні з 2,3 відсотка за 2017 рік) і має тенденцію до подальшого зростання.

Курцям доведеться віддавати за цигарки близько 1500-2000 гривень на місяць. Якщо уряд допрацює свою пропозицію і все-таки затвердить у Раді пропозицію підвищувати акцизи, зокрема з урахуванням інфляції, вартості у 100 гривень за пачку можна буде досягти вже у 2022 році.

Поширити в соціальних мережах:

Останні новини

Дивись матч «Динамо» - «Полісся» на телеканалі 2+2
На телеканалі 2+2 прем’єра міні-серіалу «Переслідуючи вогонь»
Ані пастки, ані кулі його не беруть: африканські дикуни приносять людські жертви річковому чудовиську
Жадають людської крові: вчені виявили небезпечні бактерії-«вампіри»
Здатен пропалити метал: «Укроборонпром» розробив унікальний «олівець» для розміновування
Підступність інформаційної війни: як російські пропагандисти впливають на наше фізичне здоров'я?
Читати більше