Абромавичус vs Кононенко: за що йде боротьба?

Люстратор 7.62. Прокляття системи
Абромавичус vs Кононенко: за що йде боротьба?
Поширити в соціальних мережах:

Як нардеп і бізнес-партнер Президента Ігор Кононенко опинився в епіцентрі скандалу, кого і на які посади він проштовхував - прізвища, обличчя, декларації та нерухомість - у випуску "Люстратор 7.62" на 2+2.

Найбільш резонансна подія тижня – відставка міністра економічного розвитку і торгівлі України Айвараса Абромавичуса. У своїй заяві він сказав, що не має "бажання бути ширмою для відвертої корупції, або підконтрольною маріонеткою для тих, хто хоче в стилі старої влади встановити контроль над державними грошима". Міністр Абромавичус обіймав свій пост 14 місяців і весь цей час не розповідав про корупцію. Озвучені ним факти тиску з боку Банкової, питання кадрових призначень виникли не сьогодні і не вчора. Публічно ж найбільше дісталося нардепу Ігорю Кононенку – другу і давньому бізнес-партнерові Президента.

"Протягом року Ігор Кононенко активно лобіював своїх людей на посаду генерального директора "УкрХімТрансАміаку ". Кононенко мав безпосередній інтерес в цій компанії. Замість того, щоб допомогти мені скинути регіонала Бондика, він завів там своїх людей, які в підсумку спільно управляють цим підприємством" , - повідомив міністр.

Віктор Бондик був призначений на посаду гендиректора "УкрХімТрансАміак" ще прем'єром Януковичем. Його підозрюють у розтраті державних коштів в особливо великих розмірах.

Член Партії регіонів з 2002 року, депутат Донецької обласної Ради IV та V скликань, двічі указами Президента Януковича був нагороджений орденом "За заслуги", з 2007 – директор держпідприємства "УкрХімТрансАміак". Але найбільш цікаве для нас: з грудня 2013 по липень 2014 він стає фігурантом семи кримінальних проваджень, пов'язаних з відмиванням грошей через непрозорі тендери і фірми-прокладки. Провадження відкривають і знову закривають. Згідно з ними, збитки держави становлять мільярди гривень.

"Кульмінацією цього кадрового свавілля і бажання повного підпорядкування потоків стало бажання мати свого зама в Міністерстві економіки, що відповідає за "Нафтогаз" і інші державні підприємства. Кандидат в підсумку два дні тому приніс повний пакет документів для призначення і заявив: "Я ваш новий зам. Я в команді Кононенко - і моя кандидатура вже узгоджена нагорі", - розповів журналістам міністр Абромавичус один з останніх випадків кадрового тиску на нього з боку друзів гаранта.

Цим претендентом на посаду став Андрій Пасішник, нинішній виконавчий директор "Нафтогазу". Працюючи з 2014 року в "Нафтогазі", Андрій Пасішник відповідає за питання, пов'язані з активами компанії на ринку нафтопродуктів, очолює майнові та інвестиційні напрямки. Згідно з реєстром прав власності на нерухоме майно володіє двома скромними квартирами в Києві, однак подейкують, що саме він мав стати "смотрящім" за тіньовими потоками нафтогазового комплексу.

Враховуючи близькість Пасішника до депутатської групи "Воля народу", така бартерна комбінація з посадою мала надати голоси, яких так не вистачає парламентській коаліції. Зрештою кулуарні домовленості підтвердило нещодавно оприлюднене листування Абромавичуса і Пасішника.

Більше інформації у відео випуску "Люстратор 7.62" від 10.02.2016.

Поширити в соціальних мережах:

Останні новини

Від перших клубів до Ліги чемпіонів: як Україна увійшла до футбольної історії?
Дивовижна, дика та небезпечна: «Загублений світ» розкаже про неймовірну природу Канади
Стародавні «гобіти»: що дізнались вчені про життя мініатюрних людей через 20 років після їхнього відкриття?
Стародавні «гобіти»: що дізнались вчені про життя мініатюрних людей через 20 років після їхнього відкриття?

Нові аналізи показують, що деякі могли бути навіть меншими за 106 см…

Середньовічна загадка Черкас: коли насправді було засноване місто, і чому археологи заперечують офіційну дату?
Перший політ людини в небі: як двоє французів у 1783 році на повітряній кулі поклали початок ери авіації?
Чому іноземні студенти залишаються в Україні навіть у часи війни: історія еквадорця Хуана Каїси
Чому іноземні студенти залишаються в Україні навіть у часи війни: історія еквадорця Хуана Каїси

Він разом із братом зустріли початок повномасштабного вторгнення в Києві…

Читати більше