Вступ до НАТО на стопі: у антитурецької акції зі спаленням Корану в Стокгольмі російське коріння

Гроші
Вступ до НАТО на стопі: у антитурецької акції зі спаленням Корану в Стокгольмі російське коріння
Поширити в соціальних мережах:

Прояв релігійної нетерпимості поставив під загрозу приєднання країни до Альянсу…

Поки влада Швеції готувалась до фінальних переговорів з Туреччиною щодо підтримки їхнього вступу до НАТО, прояв релігійної нетерпимості в Стокгольмі поставив під загрозу приєднання країни до Північноатлантичного альянсу. Йдеться про антитурецьку акцію, що відбулася 21 січня, у Стокгольмі під посольством Туреччини, де шведсько-датський активіст Расмус Палудан спалив Коран. І, як і очікувалося, найжорсткішою реакцією з усіх мусульманських країн була реакція Туреччини, яка й без того була непохитною у багатьох питаннях щодо вступу Швеції до НАТО.

Після того, що сталося, Туреччина заявила, що їй більше нема про що розмовляти зі Швецією і підтримки на шляху до Альянсу можна не чекати. Однак міністр закордонних справ Фінляндії, яка разом зі Швецією розпочала свій шлях вступу до НАТО, припустив, що до протесту може бути причетна росія:

«Цей епізод порушує питання про те, що є якась третя сторона – наприклад росія – чи якась інша країна, яка виступає проти членства в НАТО та прагне до провокацій для досягнення цієї мети. Це не можна пробачити».

До того ж, вдалося з'ясувати, що до антитурецьких акцій у Стокгольмі причетний прихильник росії. Шведські ЗМІ повідомили, що дозволу Палудана на демонстрацію у розмірі 320 шведських крон (25 фунтів стерлінгів, $31) було сплачено колишнім співробітником прокремлівського каналу РТ Чангом Фріком. І хоча він сам заперечує свою причетність, Расмус Палудан пізніше заявив, що ідея спалення Корану була саме Чанга. Подробиці – у сюжеті:

Читайте також:

Поширити в соціальних мережах:

Останні новини

За кадром детективів: як судмедекспертиза у кіно відрізняється від реальності?
В Туреччині знайшли рідкісний римський саркофаг зі знаком «мальтійського хреста»
Історії військових винаходів: мікрохвильовка розроблялася для військових цілей, але посіла своє місце на кухні
Унікальні істоти з глибин: в Індійському океані мешкають равлики, здатні витримувати температуру 371°C
Хакерський удар: 24 лютого 2022 року рф хотіла позбавити зв’язку ЗСУ, але відключила користувачів в Європі
Читати більше