Швейцарія, яка тримала військовий нейтралітет понад 200 років, змінила своє рішення на користь України

Гроші
Швейцарія, яка тримала військовий нейтралітет понад 200 років, змінила своє рішення на користь України
Поширити в соціальних мережах:

Що сталося та на що країна дала своє добро? …

Швейцарія – країна, яка протягом двох століть дотримувалась політики нейтралітету: не брала участі у війнах і не вступала у військові та політичні конфлікти. Вона також є закритою для транзиту іноземних військ. Але при цьому в країні велика та добре навчена армія, боєздатне населення, а швейцарські підприємства беруть участь у розробці багатьох видів озброєнь.

Після вторгнення росії в Україну Швейцарія довго зберігала свій нейтралітет, але все ж таки приєдналася до європейського пакету санкцій проти рф. Проте зброю постачати відмовилася і лише у січні 2023 року швейцарський уряд таки ухвалив рішення відправляти в Україну обладнання для розмінування.

«Деякі країни вже починають переосмислювати свою позицію. Хоча б з того, що вони, не займаючи будь-якої сторони цього конфлікту, ставали, м'яко кажучи ізгоями. Швейцарія, яку всі називають «європейським раєм», виявляється насправді підтримує військових злочинців. Це все одно, що свої мовчанням підтримувати Голокост під час Другої світової війни. Тому так чи інакше цей нейтралітет починає ламатися», - каже військово-політичний оглядач групи «Інформаційний опір» Олександр Коваленко.

На початку травня Швейцарія знову зробила крок на зустріч – уряд проголосував за внесення змін до закону про засоби військового призначення. Це дозволить у майбутньому передавати військову техніку до України.

«Звичайно ж не відразу нам будуть відчинені двері у передачі того чи іншого необхідного нам озброєння, яке раніше взагалі було неможливо передавати через позицію Швейцарії, але цей процес почне рух з мертвої точки – каже Олександр Коваленко – Та повномасштабна війна, яка має місце бути в Україні, є глобальною у світовому масштабі історичною подією. Жодного такого військового конфлікту такого рівня не було з часів Другої світової війни».

Подробиці – у сюжеті:

Читайте також:

Поширити в соціальних мережах:

Останні новини

Телеканал 2+2 транслюватиме матч «Динамо» - «Партизан»
«Загублений світ» розкаже про тренди в архітектурі, які змінюють світ і скоро змінять Україну
Замурована в стіну 4 000 років тому: на Кіпрі знайшли стародавній моноліт з рештками жорстоко вбитої жінки
Стовідсотково українське виробництво: криворізькі майстри представили електричну міні-вантажівку
Гральні шашки з моржових бивнів часів Київської Русі: неймовірні археологічні знахідки на Подолі
Відомо лише про шість особин: найрідкіснішого кита у світу викинуло на берег Нової Зеландії
Читати більше