Вона не тільки знімає біль, а й прискорює загоєння, що важливо під час війни…
Львівські інженери розробили пов'язку на основі природних полімерів, зокрема альгінату натрію, який одержують із водоростей, з елементами фіксації для того, щоб було зручніше їх використовувати. Це суттєво відрізняє їхню якість від існуючих аналогів. Особливо в умовах бойових дій, де не потрібні були б якісь інші предмети для фіксування.
«Вона виглядає, як звичайна пов'язка, але з боків елементи, що приклеюються», - кажи інженер технопарку Валерія Шабікова.
Така гідрогелієва пов'язка наполовину складається з води і має ефект, що охолоджує. Її використовують при опіках та тропічних виразках. Вона не лише знімає біль, а й прискорює загоєння.
«Кожен пам'ятає, як марлеві пов'язки вростають у рану, що гоїться, і коли при перев'язках їх потрібно виривати з цієї рани. Гідрогелієва пов'язка дуже толерантно веде себе з раною, допомагає загоювати, запобігає утворенню рубців і, крім того, вона не прилипає до рани. Дозволяє у вологому стані залікувати рану, запобігає повторному зараженню», - каже доцент кафедри органічної хімії Інституту хімії та хімічних технологій Національного університету «Львівська політехніко» Володимир Самарик.
Які ще є переваги у цих пов'язок – дивіться у сюжеті:
Читайте також:
- «Абсурдні історичні порівняння»: німецька влада відреагувала на слова путіна про танки Leopard на Другій світовій
- Захопити до березня: путін поставив умови військовим рф, коли вони мають завоювати території Донецької та Луганської областей
- Пригожин може зайняти місце голови партії ЛДПР: чим слуцький впав у немилість кремлю?