Іван Мазепа: чому росіяни вважають його зрадником, а українці – національним героєм?

Гроші
Іван Мазепа: чому росіяни вважають його зрадником, а українці – національним героєм?
Поширити в соціальних мережах:

Мазепа і тодішній правитель Петро І мали добрі стосунки…

Іван Мазепа виступав за українську незалежність та прагнув звільнити Україну від влади росії. В Україні Івана Мазепу вважають великим правителем української держави та національним героєм, який виступав проти зовнішнього панування та боровся за свободу свого народу. У той час, як у росії його вважають зрадником, злодієм та брехуном.

«Іван Мазепа – це державний чиновник. Людина, яка очолювала українську державу чи, як ми говоримо, гетьманат. Мазепа і тодішній правитель Московського царства Петро І мали добрі стосунки. Мазепа сприймався як той, хто в основі Московської держави, крім того, був відзначений орденом «Апостола Андрія» та різними маєтками», - каже історик Олександр Алфьоров.

Ось тільки Петро І завжди хотів поневолити Україну, тоді як гетьман бажав їй свободи. Незабаром сталася подія, яка і вписала Мазепу в російську історію як «зрадника», а саме – Полтавська битва між Московським царством та Швецією. Тоді гетьман вже добре розумів, що російський цар планує захоплення українських земель і у пошуку союзника вибрав бік Швеції.

«Безперечно, коли він підняв визвольне повстання проти Петра І, щоб відійти від протекторату московського царства зі своєю державою – гетьманщиною, то він став ворогом номер», - каже історик.

Що було далі – дивись у сюжеті:

Читайте також:

Поширити в соціальних мережах:

Останні новини

Палеонтологічна сенсація: вчені вперше показали скам'янілі рештки «китайського дракона», віком 240 млн років
Робили і використовували складні композитні матеріали: вчені виявили несподівані аспекти інтелекту неандертальців
Дивовижна історія порятунку: 20-річна жінка – єдина, хто вижив в авіакатастрофі, впавши з висоти 5200 метрів
Українська природа у вогні війни: росія знищила частину унікальної екосистеми України
Читати більше