Продовжуючи відвідування сайту, ви погоджуєтесь на використання файлів cookie і Політикою конфіденційності

Героїчна рутина: життя та робота українських військових медиків на передовій

Гроші
Героїчна рутина: життя та робота українських військових медиків на передовій
Поширити в соціальних мережах:

На бойовому чергуванні вони перебувають щодня по 12 годин…

У разі виклику, українські військові медики збираються за лічені секунди і їдуть практично до самого пекла війни, щоб врятувати чиєсь життя. Їх операційна, кабінет та приймальня знаходяться у стабілізаційному пункті на колесах. Вони повертають бійців до життя, так би мовити, у польових умовах.

Капітан медичної служби 30-ої ОМБр імені князя Костянтина Острозького Назар Білоголовка згадує, як одного разу на його зміні реанімобіль потрапив під обстріл у момент, коли лікарі надавали допомогу бійцям:

«Почув приліт і мене відкинуло. Потім по всьому тілу пішло відчуття теплоти – контузія. 30 секунд не міг зрозуміти, що трапилося, а потім дивлюся всі 300-ті в траві сховалися. Я крикнув, щоб усі бігом йшли до машини. Завантажив 12 людей, і ми поїхали».

В операційній на колесах лікарі можуть одночасно евакуювати півтора десятки легкопоранених бійців. Робота військових медиків на передовій зовсім не схожа на те, чим займаються їхні колеги у тилу.

«У машині все максимально підготовлено для швидкої допомоги. Автомобіль удосконалювався власноруч. Специфіка роботи військових медиків також у інтенсивній терапії. Іноді сам дивуєшся – у цивільному житті все трохи по-іншому, а тут ти використовуєш кожен квадратний сантиметр», - каже командир медичної служби 30-го ОМБр імені князя Костянтина Острозького Олег Довгань.

Інтенсивність боїв за визволення українських територій на бахмутському напрямі не вщухає. Проте медики зазначають, що кількість поранених солдатів, навіть у момент проведення штурмових операцій, не збільшується.

Подробиці – у сюжеті:

Читайте також:

Поширити в соціальних мережах:

Останні новини

Незрячий Вінницький волонтер із друзями створили мобільну артилерійську установку «міні-хаймерс»
Телеканал 2+2 транслюватиме матч «Динамо» – «Олександрія»
«Ми проїхали «дев'ять кіл пекла»: історія поліцейського з Херсона, який вивозив вагітну дружину з окупації
Доісторичні птахи птерозаври серед нас? Загадкові зустрічі з гігантськими істотами в Америці!
Давно втрачені скарби та храм знайшли підводні археологи серед затонулого стародавнього міста у Єгипті
Читати більше