Борис Романченко – невинна жертва двох воєн: у 15 років він став в'язнем концтаборів, а у 96 помер у мирній Україні від російських бомб

Гроші
Борис Романченко – невинна жертва двох воєн: у 15 років він став в'язнем концтаборів, а у 96 помер у мирній Україні від російських бомб
Поширити в соціальних мережах:

Переживши знущання у нацистській Німеччині, чоловік помер не своєю смертю…

Харків'янин Борис Романченко – колишній в'язень нацистських концтаборів. Коли чоловікові було лише 15 років, нацисти вивезли його до Німеччини. Він тричі намагався тікати, але невдало. Через деякий час він потрапив до «Бухенвальда» - одного з найбільших концентраційних таборів у Німеччині.

На 70-річчя визволення «Бухенвальду» у 2015 році Борис Романченко зачитав бухенвальдську клятву. Вона закінчувалася такими словами:

«Знищення нацизму та його коріння є нашим гаслом. Побудова нового світу свободи, миру без війни є нашою метою».

Переживши знущання у нацистських концтаборах, Борис Романченко помер не своєю смертю. 18 березня 2022 року до його квартири потрапив російський снаряд. Чоловік мешкав у Північній Салтівці, районі Харкова, який обстрілювався росіянами з перших днів повномасштабного вторгнення. За словами онуки Юлії, у його квартирі «згоріло абсолютно все, залишилися лише кістки на сітці ліжка, де він лежав».

У листопаді минулого року муніципальна рада німецького Лейпцига прийняла рішення перейменувати вулицю, на якій знаходиться генконсульство рф. Тепер вона називається Борис-Романченко-Штрассе.

Історію життя Бориса Тимофійовича Романченка, його шлях у нацистських концтаборах, а також те, яку спадщину він залишив після себе – дивіться у сюжеті:

Читайте також:

Поширити в соціальних мережах:

Останні новини

Таємниці архівів СБУ: початок сталінських репресій та перша гучна справа Донбасу
Lamborghini Veneno та Koenigsegg CCXR увійшли до рейтингу найдорожчих суперкарів у світі
Армія надводних дронів: як українці перетворили «дорогі іграшки» на реальну зброю?
Динозавр з острова Вайт: у Великій Британії відкрили новий вид динозавра, який жив 125 млн років тому
Жива риба в Мертвому морі: пророцтва про кінець світу почали збуватися
BMW з «Градом» у багажнику: як легендарну машину перетворили на грізну військову зброю
Читати більше