Американський літак Судного дня: які функції він виконує і чому його перекинули до Європи?

Гроші
Американський літак Судного дня: які функції він виконує і чому його перекинули до Європи?
Поширити в соціальних мережах:

Кремль догрався і «розбудив сплячого дракона» США...

Нещодавно Джо Байден наказав про перекидання літака E-6B Mercury, відомого як літак Судного дня, до Ісландії. Нагадаємо, що це – літак управління та зв'язку на базі пасажирського літака Boeing 707-320. Він призначений для забезпечення резервної системи зв'язку з атомними підводними човнами з балістичними ракетами ВМС США, а також використовується як повітряний командний пост об'єднаного стратегічного командування ЗС США.

«Простіше кажучи, це – літаюча червона кнопка. І таким чином, з цього літака можна буде запускати будь-яку ракету з ядерною боєголовкою США, де б вона не знаходилася – на землі чи під водою», - каже головний редактор новинного сайту Newsader Олександр Кушнар.

Але навіщо E-6B Mercury перекинули до Європи? Військові експерти вважають, що вся справа у заявах путіна, які він зробив, напередодні. Нагадаємо, що у лютому 2023 року російський диктатор заявив про призупинення участі росії в договорі про скорочення стратегічного наступального озброєння СНТ. У такий спосіб кремль натякнув США на можливе збільшення власного ядерного потенціалу.

«Невідомі всі червоні лінії у заявах росії щодо ядерного озброєння, тому цей крок США про те, що божевільних потрібно контролювати. Все, що може порушити рівновагу, змінити рівень боєздатності стратегічних сил ядерного стримування, має бути під контролем», - каже авіаційний експерт Валерій Романенко.

А контролюватиме спонтанні та необдумані вибрики кремля і буде американський літак Судного дня E-6B Mercury. Як він це робитиме, дивіться у відео:

Читайте також:

Поширити в соціальних мережах:

Останні новини

За кадром детективів: як судмедекспертиза у кіно відрізняється від реальності?
В Туреччині знайшли рідкісний римський саркофаг зі знаком «мальтійського хреста»
Історії військових винаходів: мікрохвильовка розроблялася для військових цілей, але посіла своє місце на кухні
Унікальні істоти з глибин: в Індійському океані мешкають равлики, здатні витримувати температуру 371°C
Хакерський удар: 24 лютого 2022 року рф хотіла позбавити зв’язку ЗСУ, але відключила користувачів в Європі
Читати більше