У пустелі на Землі симулюють експедицію на Марс

понеділок - п'ятниця
18
50
ДжеДАІ
Повна ілюзія Марса, але це Земля, Аравійський півострів і повна симуляція експедиції на червону планету в пустелі Оману.

Випробування проводить Австрійський космічний форум. До складу міжнародної місії входять 200 спеціалістів з 20 країн – вони працюватимуть посеред пустелі до кінця місяця.

Картік Кумар один із п'яти марсіанських колоністів у пустелі Оману. Їх ще називають астронавтами-імітаторами. Реальний космос їм не світить, утім їхня місія, так само як і умови, на 99% відповідають майбутнім експедиціям. Чотири чоловіки та одна жінка тестують скафандри, роботів та теплиці. Усі мають технічну освіту.

Найбільше уваги тут приділяють сучасним скафандрам. У них астронавти-випробувачі щодня виконуватимуть завдання по 4-6 годин, їстимуть і питимуть, ба більше, навіть чухатимуть носа у разі потреби. 50-кілограмовий скафандр вдвічі важчий за той, у якому Ніл Армстронг ходив по місяцю. Інакше - ніяк, бо умови на Марсі суворіші. На червоній планеті дуже холодно, немає чим дихати, ураганні вітри женуть абразивний пісок, а в атмосефрі смертельна доза космічної радіації.

Більше цікавого дивіться у ДжеДАІ на 2+2.

Поширити в соціальних мережах:

Останні новини
Як Європа готується до фіналу Ліги Чемпіонів у Києві
Як Європа готується до фіналу Ліги Чемпіонів у Києві
24 05 2018
ДжеДАІ

Уже сьогодні на київському стадіоні «Динамо» імені Валерія Лобановського визначиться переможець жіночої Ліги чемпіонів УЄФА сезону-2017/2018. Очікується повний стадіон близько 16 500 глядачів.

У Києві гілля дерев перекриває дорожні знаки
У Києві гілля дерев перекриває дорожні знаки
24 05 2018
ДжеДАІ

Озеленення міста – це завжди добре. Утім, необхідно доглядати за деревами. Особливо у містах, адже вони розростаються і ховають у своїх кронах знаки та світлофори, чим наражають на небезпеку тисячі водіїв та пішоходів.

Мешканці містечка Вишневе живим щитом боронять парк від забудовників
Мешканці містечка Вишневе живим щитом боронять парк від забудовників
24 05 2018
ДжеДАІ

У Вишневому розгорнулась справжня бійня за дерева. Місцевий парк йде під знесення заради чергової порції багатоповерхівок. Група людей живим щитом взялася боронити парк.