Продовжуючи відвідування сайту, ви погоджуєтесь на використання файлів cookie і Політикою конфіденційності
Експеримент: наскільки столиця пристосована до потреб ветерана АТО на візку 2021-06-15

Експеримент: наскільки столиця пристосована до потреб ветерана АТО на візку

Дембель
Поширити в соціальних мережах:

Наскільки столиця України пристосована до потреб ветеранів АТО, які повертаються додому неповносправними, перевіряла у черговому соціальному експерименті програма Дембель на 2+2.

Чи не найбільше бійці бояться повернутися з війни без кінцівок, опинитися у інвалідному візку або на протезах, бо знають добре, що тоді не матимуть жодного шансу самостійно вийти на вулицю – українські міста мало пристосовані для людей з особливими потребами.

Гучні обіцянки чиновників щодо перебудови столиці та адаптації її для людей на інвалідних візках лунають майже не щороку, але чи дійсно відбулись бодай якісь зміни, вирішив переконатися соціальний проект Дембель на 2+2.

Цього разу журналістам у експерименті погодився допомогти Юрій, ветеран АТО. Знімальна група разом із чоловіком на інвалідному візку перевірили на доступність центр міста, а особливо перебудовану нещодавно Поштову площу. Результати експерименту показали, що самостійно ветерану такий шлях не подолати. На щастя, кияни виявились не байдужими до чужої проблеми та охоче допомагають.

"Люди завжди реагують. Хтось швидше, хтось трохи пізніше, але такої ситуації, щоб просити когось допомогти не виникало, – розповідає Юрій з власного досвіду. – Приємно, що суспільство наше починає дорослішати ментально, покращуватись в усіх відношеннях. Зокрема, це проявляється у відношенні до людей з інвалідністю. Люди дійсно допомагають".

Програма Дембель вирішила отримати відповідь у самих чиновників щодо того, чому місто непристосоване для людей на візках, а оновлена Поштова площа не стала зручнішою та безпечнішою.

"Почали проектувати та будувати без нас, – пояснює Олександр Пустовойт, член міського комітету доступності, та обіцяє: – На Поштовій площі ми будемо робити пандуси, доступність на пароплави, на причали. Тут повний комплекс буде, думаю, Поштова площа до літа буде взірцем".

Чи справдяться обіцянки чиновників цього разу та на що можуть розраховувати бійці АТО, змушені пересуватися у інвалідних візках, покаже Дембель на 2+2. Нові випуски щонеділі о 15:00.

Поширити в соціальних мережах:
Завантаження...

Останні новини

Махінації студентів-медиків: за них складали іспити інші
Махінації студентів-медиків: за них складали іспити інші

Правоохоронці цю схему викрили зовсім випадково

У чому причина нестабільної погоди
У чому причина нестабільної погоди

Геологи знайшли відповіді на запитання щодо аномалій

Україна переходить на нові трудові
Україна переходить на нові трудові

Чи варто викидати паперові трудові, і на що треба обов’язково звернути увагу?

Американська блогерка «одягла» Lamborghini Urus у пухнасту шубу
Американська блогерка «одягла» Lamborghini Urus у пухнасту шубу

Тюнінг-ательє оздобило кузов та салон автомобіля ворсистою тканиною

Як українці заробляли у Китаї, але так і не заробили
Село на Запоріжжі атакував потужний вихор
Село на Запоріжжі атакував потужний вихор

Україною прокотилися потужні дощі, шквальний вітер та випав сніг

Читати більше