Жовтий кіоск на КПП «Дитятки» у Чорнобилі став очима українського війська у перший тиждень війни

Загублений світ

Зона відчуження була найпопулярнішим місцем серед туристів, які люблять екстрим…

У перші дні повномасштабного вторгнення росії в Україну була окупована Чорнобильська атомна станція, а її працівники опинилися у полоні. До цього часу зона відчуження була найпопулярнішим місцем серед туристів, які люблять екстрим. І кожен, хто хоч раз бував у Чорнобилі знає, що на в’їзді на КПП стояв жовтий кіоск. Туристи там зупинялися, купували собі каву та смаколики, сувеніри на згадку про Чорнобиль і навіть не здогадувалися, що у цей момент за ними спостерігають п’ять прихованих камер стеження, які живилися від акумулятора, схованого під підлогою. І саме ці камери стали очима українського війська під час повномасштабного наступу росіян.

«Перше, що вони робили – це відключали камери, електрику зв'язок. Так як наші камери на в’їзді до КПП були автономні, ми ще кілька днів бачили кількість, тип техніки, скільки їх заїжджає», - каже керівник найбільшого туроператора до зони відчуження Ярослав Ємельяненко.

Ярослав зізнається, що рахуючи кількість техніки, яка заїжджала через зону відчуження, а це загалом близько 10 тисяч важкого озброєння, не вірив, що її можливо зупинити:

«Просто у мене була картинка того, що просто зараз валить онлайн, просто на нас. Перший тиждень ми перетворились на такий собі інформаційний штаб для СБУ та Генштабу і скидали їм час проходження і кількість техніки».

Російська колона на Київщині розтягнулася на понад 60 км., та несподівано українська армія розрізала її ударами протитанкових ракет і перемолола ворожу техніку. Росіяни кинулися у паніці шукати хто або що настільки вправно здає їхні позиції.

«За тиждень, приблизно, цей інформаційний центр, в якому була саме база відеоспостереження був підірваний ворогом із протитанкової зброї. Ну і звісно мовлення зупинилося», - згадує Ярослав Ємельяненко.

Тим часом на ЧАЕС та у місті-супутнику Слваутичі почалося пекло. Що розповідають люди, які пережили полон та окупацію – дивись у проєкті «Загублений світ» просто зараз:

Loading...

Читайте також:

Дивись прем'єру проєкту «Загублений світ» щопонеділка о 17:00 на 2+2!

Війна — це не тільки жорстокість і боротьба за життя, а й особливий світ забобонів і прикмет, які допомагають бійцям зберегти душевну рівновагу там, де панує хаос…
У сучасному світі, де глобальні новини змінюються щохвилини, ми часто чуємо про Раду Безпеки ООН та її впливових членів.
24052025
Ми щодня дивимося на них, вони пливуть над нами, змінюючи обриси та кольори.