Жовтий кіоск на КПП «Дитятки» у Чорнобилі став очима українського війська у перший тиждень війни

Загублений світ

Зона відчуження була найпопулярнішим місцем серед туристів, які люблять екстрим…

У перші дні повномасштабного вторгнення росії в Україну була окупована Чорнобильська атомна станція, а її працівники опинилися у полоні. До цього часу зона відчуження була найпопулярнішим місцем серед туристів, які люблять екстрим. І кожен, хто хоч раз бував у Чорнобилі знає, що на в’їзді на КПП стояв жовтий кіоск. Туристи там зупинялися, купували собі каву та смаколики, сувеніри на згадку про Чорнобиль і навіть не здогадувалися, що у цей момент за ними спостерігають п’ять прихованих камер стеження, які живилися від акумулятора, схованого під підлогою. І саме ці камери стали очима українського війська під час повномасштабного наступу росіян.

«Перше, що вони робили – це відключали камери, електрику зв'язок. Так як наші камери на в’їзді до КПП були автономні, ми ще кілька днів бачили кількість, тип техніки, скільки їх заїжджає», - каже керівник найбільшого туроператора до зони відчуження Ярослав Ємельяненко.

Ярослав зізнається, що рахуючи кількість техніки, яка заїжджала через зону відчуження, а це загалом близько 10 тисяч важкого озброєння, не вірив, що її можливо зупинити:

«Просто у мене була картинка того, що просто зараз валить онлайн, просто на нас. Перший тиждень ми перетворились на такий собі інформаційний штаб для СБУ та Генштабу і скидали їм час проходження і кількість техніки».

Російська колона на Київщині розтягнулася на понад 60 км., та несподівано українська армія розрізала її ударами протитанкових ракет і перемолола ворожу техніку. Росіяни кинулися у паніці шукати хто або що настільки вправно здає їхні позиції.

«За тиждень, приблизно, цей інформаційний центр, в якому була саме база відеоспостереження був підірваний ворогом із протитанкової зброї. Ну і звісно мовлення зупинилося», - згадує Ярослав Ємельяненко.

Тим часом на ЧАЕС та у місті-супутнику Слваутичі почалося пекло. Що розповідають люди, які пережили полон та окупацію – дивись у проєкті «Загублений світ» просто зараз:

Loading...

Читайте також:

Дивись прем'єру проєкту «Загублений світ» щопонеділка о 17:00 на 2+2!

Новини

Всі новини
Війна не злякала його, і він продовжує створювати тут унікальне вино…
Він разом із братом зустріли початок повномасштабного вторгнення в Києві…
Дивитись більше