Засекречена зустріч у Фастові 1918 року: з чого почалося відродження єдиної Української держави?

Загублений світ

Вперше, від часів Київської Русі, об'єдналися усі українські землі…

У 1918 році відбулася засекречена зустріч, яка повернула Україні її втрачену цілісність. Вже давно нашу країну охрестили «житницею Європи», тому у період Першої світової війни за її плодовиті землі вели запеклу боротьбу російська та австро-угорська імперії, що зрештою привело до їхнього розвалу. А от в українців, вперше за багато століть, з'явився шанс відновити свою державність, чим і скористалися лідери УНР (Українська Народна Республіка) і ЗУНР (Західноукраїнська Народна Республіка). Вони задумали, вперше від часів Київської Русі, об'єднати всі українські землі в єдине ціле.

«Народ зберіг в собі розуміння, що ми – єдиний великий український народ і маємо мати, нарешті, єдину Українську державу», - каже військовослужбовець, організатор акцій до Дня Соборності Вадим Васильчук.

Історична зустріч лідерів відбулася у Фастові в умовах повної секретності. Делегацію з УНР представляли Лонгин Цегельський та Дмитро Левицький, а  від директорії УНР були Андрій Макаренко, Панас Андрієвський, Володимир Винниченко та Симон Петлюра. Зрештою ці перемовини завершилися підписання спільного договору про об'єднання.

«Універсал Директорії про об'єднання УНР та ЗУНР прийнято називати «актом Злуки» або «актом Соборності», - розповів директор Центрального державного історичного архіву України Ярослав Файзулін.

Де зараз цей документ, а також ексклюзивні кадри його оригіналу дивись у сюжеті проєкту «Загублений світ» просто зараз:

Loading...

Також не пропусти щопонеділка о 17:00 на 2+2 виходять прем’єрні випуски інформаційно-пізнавальної програми «Загублений світ», присвячені українцям – нації незламних і нескорених, що гідно виборюють своє майбутнє.

Дивись також:

Новини

Всі новини
Вони стояли за спиною фюрера і надавали йому незвичну силу…
Єті – міф чи реальність? Загадка, яка не дає спокою дослідникам…
Сестра Симеона спантеличила своїм рішенням багатьох…
Дивитись більше