Як врятуватися у авіакатастрофі

Загублений світ

Лише один із 2,5 мільйонів авіарейсів потрапляє в аварію. Пасажирська авіація досі лишається найбезпечнішим видом транспорту. Утім, якщо літак невдало приземлився, у людей є лише півхвилини, щоб вибратися з лайнера.

20 серпня 2007 року, рейс китайських авіаліній зайшов на посадку в аеропорту Окінави. Досвідчені пілоти бездоганно приземлили судно та вимкнули двигуни. Пасажири були впевнені, їм уже нічого не загрожує, коли у кабіну почав проникати дим. Один із двигунів раптово зайнявся. Вогонь вмить перекинувся на шасі та підбирався до другого двигуна. 157 пасажирів та 8 членів екіпажу опинилися у смертельній небезпеці. Від вибуху паливних баків їх відділяли лічені хвилини.

Яку інформацію приховує квиток на літак 

Аварійні виходи біля крил літака були заблоковані полум’ям. У салоні стало спекотно. Утім, за три хвилини після катастрофи, коли з’явилася пожежна бригада аеропорту, усі пасажири уже покинули літак. Перший вибух прогремів, коли другий пілот вибирався із кабіни. Ударна хвиля жбурнула його з висоти, але чоловік зумів піднятися та відбігти. За кілька хвилин палав уже весь літак. Проте і пасажири, і екіпаж перебували на безпечній відстані.

Якщо кризова, критична ситуація, людина завмирає. Вона не знає, як їй діяти. І чітка голосна команда – це як заклик до дії. 

Алла Рожкова, психолог

Розслідування інциденту показало, саме правильні рішення екіпажу врятували життя пасажирам. За 6 хвилин до потужного вибуху, команді професіоналів вдалося евакуювати усіх, хто був на борту. Неймовірно. Але ніхто не постраждав.

Ліжка у літаку: користь чи небезпека?

Під час катастрофи секунди стають вирішальними. Тому екіпажі літаків кілька разів на рік проходять тренування із аварійної евакуації.

Утім, і самі пасажири можуть значно підвищити свої шанси на порятунок. Наприклад, помістити ручну поклажу під сидіння попереду. Згідно із дослідженнями, це значно зменшує ризик зламати ноги, або застрягти під час аварійної посадки. 

З точки зору досліджень, найвищий шанс на виживання у тих пасажирів, які знаходяться у хвості літака. Менш безпечні місця біля крил, через те, що там знаходиться пальне.

Богдан Долінце, авіаексперт

Правило – не забирати багаж із салону охопленого полум’ям літака написане кров’ю тисяч жертв авіатрощ. Дослідники підрахували, з моменту удару літака об землю і до вибуху проходить близько 90 секунд. Аби вижити, за цей час необхідно не лише вибратися із салону, але й покинути небезпечну зону – щонайменше 150 метрів від місця катастрофи.

Пенсіонер побудував собі серед лісу будинок з літака Boeing 727 

Більше цікавого дивіться у Загубленому Світі на 2+2. 

Новини

Всі новини
Це нові перспективи для людей, які втратили кінцівки або рухливість…
Про розвиток світової медицини та яку роль у цьому відіграє Україна…
Про тих, хто своїми здобутками та жагою до перемоги щодня підвищують статус України…
Дивитись більше