Кілька років тому вчений Джон Антонакіс провів соціальний експеримент: добровольців посадили грати у настільну гру "Диктатор". Учасники могли отримувати владу над людьми і фінансами і використовувати їх з користю для себе. Вже за годину новоспеченим лідерам стало байдуже, що про них думають менш успішні гравці. Ті, хто піднявся на сходинку вище, почали зухвало використовувати спільне майно і змінювати закони і правила гри під себе.
Найчастіше тягар влади проявляється у нестримному сексуальному бажанні, екзотичних еротичних фантазіях та нестримному об’їданні. Монархи божеволіли не лише, через любов до себе, а й до інших персон. Іспанська королева Хуана I Божевільна втратила розум від кохання до Філіпа Вродливого. Після його смерті жінка заборонила ховати коханого. Тіло Філіпа залишалося у її спальні ще упродовж року. А поки воно розкладалося, Хуана продовжувала розповідати усім про їхнє спільне життя так, неначе чоловік і досі був живий.
Експерти кажуть, дивна поведінка монархів часто є симптомом справжнього божевілля. Король Франції Карл VI до самої смерті вважав, що складається зі скла. Іспанський король Карлос II Зачарований відрізнявся дуже слабким здоров'ям — у нього довго не різалися зуби й деякий час не міг навчитися ходити. І вважав, що це все злі чари.
Більше цікавого дивіться у Загубленому Світі на 2+2.